انتخاب/ رباتیک (SRC ) یکی از شرکت های مشهور کشاورزی در انگلستان است که اقدام به ارائه خدمات زراعی هوشمند می کند. اکنون این شرکت در جدیدترین سرویس خود از سه ربات سبک وزن تام، دیک و هری پرده برداری کرده است.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
محصولات زراعی، توسط یک سیستم هوش مصنوعی به نام ویلما بررسی می شوند و سپس توسط ربات های سه گانه هرس می شود.

SRC اکنون ربات مانیتورینگ خود (تام) را راه اندازی کرده است که یک سرویس نقشه برداری علفهای هرز را به کاربران ارائه می دهد. این شرکت همچنین اعلام کرد که جزءعلفهای هرز این ربات ها می توانند سطح مواد شیمیایی موجود در مزرعه ها را بسنجد البته این سرویس در انتظار آزمایشات میدانی اولیه در سال 2020 است.

این سیستم هوشمند دارای سیستم های سنجش آب و هوا ، سنجشگر وضعیت زراعی و دوربین است. وزن تقریبی ربات تام 150 کیلوگرم است و در نسخه های آینده ممکن است کمی کاهش یابد. ربات مانیتورینگ تام می تواند 20 هکتار مزرعه را در روز پوشش دهد.

قلب این ربات ماژول است و دارای بخشهای مدیریت انرژی ، رم و حافظه فلش است. دوربین های تام می توانند جزئیات را با وضوح میلی متر مشاهده کنند و وضوح آن کمتر از 1 میلی متر در هر پیکسل در سطح زمین است. قدرت این محصول از چهار باتری آهن فسفات لیتیوم تامین می شود.

در حال حاضر این سیستم می تواند گندم را از علفهای هرز پهن برگ تشخیص دهد. بسام واتسون-جونز ، بنیانگذار SRC در این خصوص می گوید استفاده از ربات ها برای تشخیص علفهای هرز نه تنها خطاهای انسانی را از بین می برد، بلکه سرعت هرس را افزایش می دهد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

منبع : انتخاب