ترنجی/ چیست های اسنپدراگون ۸۶۵ و اسنپدراگون ۷۶۵ چند روز پیش توسط کوالکام معرفی شدند و احتمالا سال آینده این دو چیپست را در بسیاری از تلفن‌های هوشمند بازار مشاهده خواهیم کرد. یکی از قابلیت‌های جذاب سری جدید چیپست‌های کوآلکام قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد درایور پردازنده گرافیکی دستگاه خود را به‌راحتی آپدیت کنند. آپدیت درایور GPU چیپست های اسنپدراگون توسط کوالکام در گوگل پلی منتشر خواهد شد و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ما همراه باشید.

کوالکام می‌گوید کاربران می‌توانند درایور GPU دستگاه خود را از طریق پلی استور گوگل آپدیت کنند. این آپدیت‌ها در حال حاضر همراه با آپدیت‌های سیستمی منتشر می‌شود که ابتدا باید از چندین گذرگاه عبور کرده و توسط شرکت‌های مختلف تایید شود تا به دست کاربر برسد، اما با راهکار جدید کوآلکام کاربران خیلی راحت می‌توانند اقدام به نصب این آپدیت‌ها کنند.

راهکار جدید کوالکام همچنان نیازمند تایید شرکت‌های سازنده تلفن‌های هوشمند است، اما این فرآیند پیش از انتشار آپدیت‌ها در گوگل پلی انجام می‌شود. در نتیجه به‌روزرسانی‌ها سریع‌تر در فروشگاه اپلیکیشن‌های گوگل منتشر خواهد شد.

آپدیت‌های درایور GPU به‌منظور بهبود عملکرد پردازنده و رفع مشکلات و ایرادات بازی‌ها ضروری است. به‌علاوه، از این طریق باب جدیدی برای ارائه قابلیت‌های گرافیکی در دنیای موبایل باز می‌شود.
آپدیت درایور GPU فقط برای چیپست های جدید

در حال حاضر گفته می‌شود که فراهم‌سازی بستر انتشار آپدیت درایورها از طریق گوگل پلی وابسته به پیاده‌سازی پروژه Mainline در اندروید ۱۰ است. این پروژه به کاربران اجازه می‌دهد پچ‌های امنیتی و اجزای به‌روزرسانی‌شده اندروید را از طریق پلی استور دریافت کنند. البته خبر بد این است که قابلیت آپدیت درایور GPU به چیپست‌های قدیمی نمی‌آید، ولی تمام چیپست‌های آتی اسنپدراگون از این قابلیت پشتیبانی خواهند کرد.

نظر فکر می کنید که آپدیت درایور GPU چیپست های اسنپدراگون از گوگل پلی کاربران را راضی تر کند؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم