ترنجی/ گزارش های اخیر حاکی از آن هستند که هواوی در حال آماده سازی پردازنده جدید و پرقدرت خود به نام کایرین ۱۰۲۰ است. امشب مشخصات هواوی کایرین ۱۰۲۰ با ۵۰ درصد قدرت بیشتر نسبت کایرین ۹۹۰ لو رفته است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

هواوی برای گوشی های محبوب و باکیفیت خود معمولا از پردازنده های کایرین، که ساخت خود شرکت است استفاده می کند. جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز باعث شده تا این کمپانی بزرگ بیش از پیش به فکر ارتقای پردازنده های خود باشد؛ چراکه هواوی دیگر قادر به استفاده از تراشه های شرکت های دیگر نظیر کوالکام نیست.

بهترین پردازنده هواوی در حال حاضر کایرین ۹۹۰ بوده که در سپتامبر ۲۰۱۹ از آن رونمایی شده است. این تراشه در حال حاضر در گوشی های آنر V30، هواوی نوا 6 5G و گوشی میت 30 پرو یافت می شود. حال خبر رسیده که غول فناوری چینی در حال آماده سازی پردازنده جدید خود به نام کایرین 1020 است.

البته هواوی از برخی نقطه نظرهای ساختاری همواره یک گام از رقیب خود یعنی کوالکام عقب تر بوده است. اما طبق پیش‌بینی های انجام شده، پردازنده کایرین ۱۰۲۰ می تواند این روند را تغییر دهد؛ البته اگر هواوی به موقع از آن رونمایی کند.

اگر هواوی تغییری در برنامه های خود ایجاد نکند، تا قبل از تابستان سال آینده شاهد معرفی کایرین ۱۰۲۰ نخواهیم بود. اما طبق گفته برخی منابع، شرکت چینی زودتر از موعد از پردازنده جدید و باکیفیت خود رونمایی خواهد کرد. اما موضوعی که بیشتر از همه اهمیت دارد و توجه ما را نیز به خود جلب کرده، عملکرد قوی این پردازنده نسبت به نسل های قبلی است.

طبق گزارش های منتشر شده، قدرت عملکرد کایرین ۱۰۲۰ حدود 50 درصد بیشتر از کایرین ۹۹۰ است. شاید جالب باشد بدانید که قدرت عملکرد پردازنده اسنپدراگون 865 نسبت به مدل قبلی خود یعنی اسنپدراگون 855، تنها 25 درصد افزایش یافته است.

نظر شما چیست؟ منتظر کایرین ۱۰۲۰ هستید؟


در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم