گیم فا/ وبسایت LetsGoDigital که پیش از این مسئول افشای برخی از کیت‌های توسعه‌ی پلی‌استیشن ۵ و واقعیت مجازی نینتندو سوئیچ بود، این بار با یک تصویر دیگر بازگشته است که ممکن است طرح اصلی پنجمین نسل از کنترلرهای سونی باشد.

این طرح از یکی از پتنت‌های (Patent که در زبان فارسی از آن با عنوان «ثبت اختراع» یاد می‌شود) اخیر سونی، الهام گرفته شده است. این پتنت که هفته‌ی پیش به ثبت رسید، سونی تکنولوژی را معرفی کرده است که در آن، بیش از یک کاربر در آن واحد می‌تواند از کنترلر استفاده کنند. ایده‌ی پشت این محصول این است که یک بازی‌باز، می‌تواند جلسه‌ی بازی خود با بازی‌باز دیگری را به اشتراک بگذارد و بازی‌باز دوم، بخشی یا تمام کنترل جریان بازی بازی‌باز اول را به دست بگیرد. این طراحی پیشرفته می‌تواند باعث جزء به جزء شدن کنترل بازی شود، مثلا کنترل دکمه‌های مختلف بین دو بازیکن تقسیم شود. این امر می‌تواند به افرادی که از لحاظ جسمی معلول هستند، کمک کند.

هر چند این پتنت هیچ طراحی تصویری دقیقی از کنترلر منتشر نکرده است، اما وبسایت LetsGoDigital سعی کرده با استفاده از قوه‌ی تخیل خود، طرحی نسبی از آن را به اشتراک بگذارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم