سخت افزار/ ممکن است که گوگل یک کروم بوک جدید را برای عرضه در نظر داشته باشد که یک مدل بالا رده خواهد بود. نتایج Geekbench برای دستگاهی جدید، یک Google Hatch که از پردازنده عرضه نشده Intel Core i7 10610U بهره می‌برد، مشاهده شده.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
این اولین بار نیست که ما درباره Hatch / Chrome می‌شنویم، در ماه آپریل نیز اطلاعاتی از این مدل را دریافت کرده بودیم. این دستگاه همچنین در ماه سپتامبر در Geekbench مشاهده شده بود اما با مشخصاتی متفاوت.

حالا به نظر می‌رسد که یک دستگاه Hatch با مادربرد Dratini و یک پردازنده Intel Core i7 10610U وجود دارد. با توجه به نتایج Geekbench این پردازنده از چهار هسته با فرکانس 4.9 گیگاهرتز به همراه 16 گیگابایت حافظه رم توانسته امتیاز تک هسته 1079 و چند هسته 3240 را کسب کند.

همانطور که گفتیم Intel Core i7 10610U هنوز معرفی نشده اما ما می‌توانیم از نام آن به جایگاه دستگاه پی ببریم. حضور U یعنی برای مصرف پایین طراحی شده، اگر چه که کروم بوک‌ها عموما دستگاه‌های خوبی برای بچه‌ها هستند، به نظر می‌رسد این مدل بیشتر برای کاربران بالغ طراحی شده زیرا از یک پردازنده Intel Core i7 بهره می‌برد که اکثر آنها ارزان نیستند. با توجه به آنباکس کروم، مادربرد Dratini برای پردازنده‌های 14 نانومتری Comet Lake در نظر گرفته شده. لپ تاپ‌هایی با چیپ‌های Comet Lake همین حالا نیز در بازار هستند، مانند Dell XPS 13 که از Core i7 10710U استفاده می‌کند.

گزارشات اشاره می‌کنند که دستگاه‌های Hatch از نمایشگری با نسبت ابعاد 3:2، صفحه کلید با نور پس زمینه و تغییرات معناداری عرضه می‌شوند که آنها را از کروم بوک‌های دیگر متفاوت می‌کند. ظاهرا چهار کروم بوک براساس پردازنده‌های Comet Lake در دست تولید هستند. هر چهار عدد از مادربرد Dratini سود برده و دو مدل تبدیل شونده نیز از Dragonair استفاده می‌کنند.

به نظر می‌رسد گوگل در تلاش است تا کروم بوک‌های بالا رده را در فرم فاکتورهای مختلف استفاده کند. هیچ موضع رسمی وجود ندارد که دستگاه حاضر در بنچمارک به شکل رسمی عرضه شود، ممکن است تنها یک نسخه اولیه باشد یا تغییراتی در روند تولید صورت پذیرد، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد این کمپانی برنامه‌هایی برای کروم بوک‌ها در نظر دارد که جالب توجه هستند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم