سخت افزار/ جدیدترین قابلیت جیمیل مطمئنا کاربردی و جالب است، اما ممکن است در نگاه اول کمی عجیب به نظر آید. سرویس ایمیل گوگل حالا به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به دانلود کرد محتوای ایمیل و ارسال مجدد برای ایمیلی دیگر، آن را مستقیماً به ایمیل جدید اتچ کنید.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
برای اینکار تنها نیاز است که ابتدا صفحه Compose (ساختن ایمیل جدید) را باز کرده و سپس هر محتوایی از هر ایمیلی که قصد دارید برای شخص دیگری ارسال کنید را با درگ اند دراپ (کشیدن و انداختن) به ایمیل جدید انتقال دهید. علاوه‌براین حالا شما می‌توانید از طریق صفحه اصلی ایمیل یک ایمیل یا بیشتر را به‌صورت همزمان و از طریق منوی سه‌نقطه بالای صفحه به‌صورت فایل پیوست شده به ایمیل جدیدی اضافه کنید. برای اینکار نیاز است که گزینه "Forward as attachment" را انتخاب کنید.

امکان اتچ کردن ایمیل به ایمیل دیگر
این امکان ممکن است که در ابتدا کمی برایتان عجیب به نظر آید، اما اگر بخواهیم منطقی به قضیه نگاه کنیم، ارسال همه محتوای قابل ارسال به صورت یک ایمیل بهتر از ارسال جداگانه هر ایمیل است، به‌خصوص زمانیکه شما قصد داشته باشید چند ایمیل با موضوع یکسان را برای شخصی خاص ارسال کنید. اگر شما بدین ترتیب ایمیل را اتچ کنید، تمام محتوا و نمای کلی آن حفظ شده این برای شخص دریافت کننده آسان‌تر خواهد بود تا اینکه بخواهد تک تک ایمیل‌های دریافتی را جداگانه چک کند.

ارسال ایمیل‌ها به صورت فایل الحاقی همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا برای دریافت کنندگان ایمیل یک توضیح مختصر درخصوص آنچه که دریافت می‌کنند، بنویسید. فایل‌ها و ایمیل‌ها اتچ شده به راحتی و از طریق ایمیل مستقیماً قابل باز شدن هستند. شما محدودیت در اتچ کردن ایمیل‌ها به یک ایمیل ندارید. زمانی هم که بر روی آنها کلیک کنید، در پنجره‌ای جدید باز خواهند شد. این ویژگی از امروز و تا 21 ژانویه سال 2020 برای کاربران ارائه خواهد شد. بنابراین اگر هنوز این امکان در سرویس جیمیل شما فعال نشده است، به‌زودی اضافه خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم