ترنجی/ تقریبا ۹ ماه پیش بود که سامسونگ گلکسی ای ۶۰ (Galaxy A60) با سوراخ نمایشگر و دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی رسما معرفی شد. دو ماه بعد تقریبا همان دستگاه با نام گلکسی ام ۴۰ معرفی شد. در حالی که این دو دستگاه در صف انتشار آپدیت اندورید ۱۰ سامسونگ هستند به نظر می رسد که آپدیت اندروید ۱۰ گلکسی ای ۶۰ و گلکسی ام ۴۰ احتمالا زودتر از موعد ارایه شود.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
سامسونگ در مورد ارایه OneUI 2.0 و Android 10 کاملاً واضح است اما مطمئنا نمی توانیم دقیقا تأیید کنیم یا انتظار داشته باشیم که هر دستگاه قبل از برنامه اولیه بروزرسانی اصلی را دریافت کند ولی قطعا الگویی در حال شکل گیری است. ارایه آپدیت اندروید ۱۰ Galaxy M20 و M30 به صورت OTA در هند از ماه دسامبر آغاز کرده و چند روز پیش Galaxy M30s با دریافت گواهینامه Wi-Fi جدید با اندروید ۱۰ دیده شد.

به نظر می رسد این وضعیت با گلکسی A60 و M40 کاملا یکسان است. اولی برای بروزرسانی اندروید ۱۰ فروردین ۹۹ برنامه ریزی شده بود، در حالی که دومی اسفند ۹۸ را انتظار می کشید. کمی عجیب و غریب این موضوع، با توجه به اینکه این جفت از نظر سخت افزاری تقریباً یکسان هستند. ما فقط می توانیم فرضیه صدور گواهینامه و مشکلات قانونی را فراتر از تلاش نرم افزار در این مقطع از زمان قرار دهیم.

به هر حال هر دو این دستگاه همچنین مورد بررسی مجدد اتحاد Wi-Fi برای برخی از مستندات قرار گرفتند، در حالی که صدای آپدیت اندروید ۱۰ در این نوشته ها هویداست. معمولاً گواهینامه Wi-Fi نشان از انتشار قریب الوقوع یا در این حالت بروزرسانی OTA دارد.

برای مرور روی مشخصا گلکسی A60 و M40 باید بگویم که این دستگاه‌ها دارای صفحه نمایش 6.3 اینچی PLS TFT، چیپست Snapdragon 675 با 4 گیگابایت یا 6 گیگابایت رم، باتری 3500 میلی آمپر ساعتی، شارژ 15W و دوربین ۳۲ مگاپیکسلی به علاوه ۸ و ۵ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی ارایه شدند.

شما گلکسی A60 دارید؟ منتظر ارایه آپدیت اندروید ۱۰ هستید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم