گیم فا/ یکی از بحث‌برانگیزترین اتفاقات بازی Call of Duty: Modern Warfare مربوط به مرحله‌‌ی معروف Piccadilly و حملات تروریستی در لندن می‌شود که در نهایت و پایان مرحله شاهد تصمیم‌گیری و اقدام قابل‌تامل کاپتان پرایس هستیم.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
بنابر اطلاعات تازه کشف شده، به‌نظر می‌رسد ایده‌ی اولیه‌ی این مرحله سال‌ها قبل و توسط تیم قدیمی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) شکل گرفته بود. به‌تازگی یکی از کاربران انجمن Reddit تصویری از مرحله‌ی Loos Ends منتشر کرده است که در آن روزنامه‌ای وجود دارد که به شرح کامل اتفاقات Piccadilly در بازی ۱۰ سال بعد این استودیو می‌پردازد:

هشدار: ادامه‌ خبر قسمتی از داستان Call of Duty: Modern Warfare 2019 را لو می‌دهد

در متن روزنامه می‌خوانیم:

صدای انفجار در Piccadilly Circus تا شعاع چندین مایلی از محل وقوع حادثه شنیده می‌شد. رایان لاستیموسا (Ryan Lastimosa)، گردشگری آمریکایی که در لندن حضور داشت، در فاصله‌ی کمتر از یک مایلی کاخ باکینگهام و در حال تماشای تغییر پُست سربازان گارد سلطنتی بود که صدای مهیب انفجار را شنید. چنان زمین لرزه‌ای تولید شد که همه‌ی ما را به زمین انداخت. بنابر گزارش‌ها این حادثه ۵۹ زخمی برجای گذاشت. نیروی Royal Marines برای همکاری با پلیس محلی به صحنه اعزام شد اما درنهایت هیچ مظنونی دستگیر نشد. طبق آمار به‌دست آمده شمار کشته‌شدگان به ۴۰۷ نفر رسیده و این رقم همچنان در حال افزایش است.

سخنگوی اینترپل در این‌باره گفت: اگرچه تعداد انفجارها قابل‌توجه هستند اما از مواد منفجره‌ی معمولی و مرسوم برای این عملیات تروریستی استفاده شده است. ما در حال پیگیری این موضوع هستیم. حمل این مقدار مواد آتش‌زا می‌توانست در این منطقه ممنوع باشد.

به عقیده‌ی یکی از صاحب‌نظران، ماکاروف (Makarov) از یک وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی‌سازی شده که حامل مواد منفجره بودند در مسیرهای زیرزمینی استفاده و آن را در پرعبور و مرورترین قسمت شهر و در قلب لندن جای‌گذاری کرده است.

با وجود این‌که روزنامه‌ی بالا به اتفاقات مرحله‌ی Piccadilly اشاره می‌کند اما جزئیات آن با چیزی که در Modern Warfare 2019 اتفاق افتاد کاملاً مطابقت ندارد. به عنوان مثال در این مرحله، شاهد این هستیم که مواد منفجره توسط یک خودروی وَن حمل می‌شدند درحالیکه در قطعه‌ روزنامه‌ی Call of Duty: Modern Warfare 2 ماکاروف از طریق وسیله‌ی نقلیه‌ای شخصی‌سازی شده این کار را انجام می‌دهد و دلیل آن را “انتقام خون ایمران زاخائف (Imran Zakhaev)” اعلام می‌کند. به این نکته نیز توجه کنید که زاخائف در داستان Call of Duty: Modern Warfare 2019 حضور ندارد.

البته Piccadilly تنها مرحله‌ی بمب‌گذاری در شهر لندن در سری Modern Warfare نیست. سال‌ها پیش و در بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 نیز صحنه‌ای دلخراش از حادثه‌ای مشابه را مشاهده کردیم؛ صحنه‌ای که در آن مشغول فیلم‌برداری از مادری بودیم که با کودک خردسال و کوچکش در خیابان‌هایی که گمان می‌کردند امن است بازی می‌کند.

بازی Call of Duty: Modern Warfare که وظیفه‌ی نشر آن برعهده‌ی شرکت اکتیویژن (Activision) است، هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم