باشگاه خبرنگاران/ شرکت راک استار محبوب‌ترین شرکت سازنده عناوین رایانه‌ای است که با عرضه مجموعه GTA به محبوبیتی دست نیافتی رسید. عناوین این شرکت همگی در گروه بازی‌های جهان‌باز قرار می‌گیرند و هر کدام از این عناوین در زمان عرضه و حتی چند سال پس از عرضه جزو برترین عناوین بازار هستند و گیمر‌های زیادی این عناوین را خریداری می‌کنند. آخرین عنوان عرضه شده از مجموعه GTA در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد و با فروش حدود ۱۱۰ میلیون نسخه‌ای به عنوان برترین و پرفروش‌ترین عنوان دهه اخیر شناخته شد.

شرکت راک استار حدود ۵ سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۸ عنوانی جدید با نام red dead redemption 2 را روانه بازار کرد که این عنوان هم با استقبال بسیار خوبی از سوی گیمر‌های کنسولی مواجه شد و راک استار آن را به تازگی برای پلتفرم کامپیوتر نیز عرضه کرده است تا از این طریق بتواند سود بیشتری از این بازی بدست آورد.

اما یکی از بزرگ‌ترین ایرادات شرکت راک استار در ساخت بازی، فاصله زمانی بسیار طولانی بین عناوین عرضه شده این شرکت است و بازی‌های این شرکت به طور کلی به دو عنوان red dead redemption و GTA محدود شده و زمان زیادی از عرضه عنوان دیگری از سوی این شرکت می‌گذرداحتمال عرضه عناوین بیشتری از سوی راک استار

هرچند کیفیت عناوین این شرکت همواره خوب بوده و همین موضوع باعث جذب شدن گیمر‌ها به این شرکت شده است. اما به تازگی یکی از گیمر‌های بزرگ در فضای مجازی به نقل از شرکت مادر راک استار اعلام کرده است که به بخش بازی سازی فشار خواهد آورد تا عناوین از این شرکت منتشر شود و راک استار به عناوین قدیمی خود که شامل Bully، Midnight Club و Manhunt سری بزرند و نسخه‌های جدیدی از این بازی‌ها را روانه بازار کند.

هرچند این خبر هنوز به طور رسمی توسط راک استار تایید یا رد نشده است و برای مطمئن شدن از آن باید تا زمان اعلام رسمی این شرکت منتظر ماند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم