ترنجی/ پوکو اف ۲ پرچمداری است که انتظار داشتیم با اسنپدراگون ۸۵۵ و سال گذشته ارایه شود اما به نظر می رسد که شیائومی می خواهد آن را دو سال پس از پوکو اف ۱ و با اسنپدراگون ۸۶۵ ارایه کند. پس از استقلال برند پوکو از شیائومی، در مصاحبه ای به صورت رسمی اعلام شده که پوکو اف ۲ تا پیش از نوروز ۹۹ ارایه خواهد شد. در حقیقت اگر بخواهم دقیق بگویم، جانشین پوکو اف ۱ ارایه می شود! در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

مدیرکل شعبه هند پوکو، سی مانموهان تایید کرده که تلفن هوشمند بعدی پوکو در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود. در نتیجه حالا می‌توانیم منتظر باشیم که نسل بعدی پوکو F1 حداکثر تا ماه مارس امسال به دست علاقه‌مندان این برند برسد. پوکو چند روز پیش به شروع فصل دوم فعالیت‌های خود اشاره کرده و از عرضه قریب‌الوقوع محصولات جدید این شرکت خبر داده بود.

آن طور که مانموهان می‌گوید، برند پوکو به فلسفه قبلی خود وفادار می‌ماند و همچنان به عرضه محصولاتی خوش قیمت اما باکیفیت ادامه خواهد داد. او ظاهرا در بخشی از صحبت‌های خود اذعان کرده که موبایل بعدی پوکو چیپستی رده بالا به همراه حافظه رمی با ظرفیت زیاد خواهد داشت.

محصولات آتی پوکو و نسل‌های بعدی آن‌ها به استفاده از رابط کاربری MIUI که حالا به طور اختصاصی برای پوکو شخصی‌سازی شده ادامه خواهند داد. مانموهان می‌گوید: «برخی از طرفداران پوکو می‌گویند این رابط شباهت بسیار زیادی به اندروید خام دارد.»

او اضافه می‌کند: «بنابراین ما اساسا به دنبال پیگیری همین مسیر و استفاده از بازخوردهای طرفداران و جامعه کاربری هستیم. ما می‌خواهیم به سمت بهتر و بهتر کردن این سیستم پیش برویم.»

مدیرکل شعبه هند پوکو تایید کرده که آن‌ها در حال حاضر همچنان از برخی منابع مشترک با شیائومی استفاده می‌کنند. او می‌گوید آن‌ها به همکاری با زنجیره تامین شیائومی و منابع خدمات پس از فروش این شرکت ادامه خواهند داد. با این حال، تیم‌های فروش، بازاریابی و محصول متفاوتی دارند.

آقای مانموهان اذعان دارد که این شرکت در بازار به رقابت با برند Mi و Redmi هم خواهد پرداخت. با این حال، هنوز تصمیم‌گیری نشده که پوکو در کدام رنج قیمتی بازار فعالیت بیشتری خواهند داشت.

تمرکز اصلی پوکو در حال حاضر معطوف به بازار هند است. این شرکت فعلا برای توسعه فعالیت‌های بخش جهانی پوکو که با نام پوکوفون شناخته می‌شود، برنامه‌ای ندارد. طبق گفته مانموهان، آن‌ها هنوز در خصوص عرضه جهانی محصولات پوکو تصمیم‌گیری نکرده‌اند. او معتقد است آن‌ها به زمان بیشتری نیاز دارند تا این مسائل را ارزیابی کنند.

نظر شما چیست؟ منتظر پوکو اف ۲ هستید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم