باشگاه خبرنگاران/ بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده در فضای مجازی، فروش آیفون ۱۱ بسیار بیشتر از مقدار اولیه پیش‌بینی شده توسط اپل است.

از زمان عرضه گوشی اپل ۶۹۹ دلاری، آیفون ۱۱ به سرعت در حال به خریداری شدن توسط کاربران مختلف است. اما اکنون یک مشکل وجود دارد و آن هم این است که احتمالا این شرکت میزان فروش محصول جدید خود را دست کم گرفته بوده و تفاضا بسیار بیشتر است.
گزارش‌های منتشر شده از فروش بالای آیفون ۱۱

گزارش‌های اولیه‌ای که از فروش سری پرو این مدل در فضای مجازی منتشر شده بود به ما نشان می‌داد که آمار خرید بالای این دستگاه بیشتر به دلیل هیجان اولیه خریداران است و این مسئله در بازار آمریکا صدق می‌کند. سپس گزارش‌های حاوی تخمین میزان فروش جهانی این خانواده در فضای مجازی منتشر شد. به سرعت مشخص شد که طرفداران اپل از این دستگاه جدید بیشتر از همه محصولات ساخته توسط اپل خوششان آمده و آن را خریداری می‌زنند. می‌توان گفت که تقریباً ۴۰ درصد فروش گوشی‌های جدید iOS را به خود اختصاص می‌دهد.

افزایش سفارش تجهیزات آیفون ۱۱

طبق گزارش‌های جدید اپل مجبور شده است که سفارشات تجهیزات آیفون ۱۱ را افزایش دهد و از تولیدکنندگان قطعات خود بخواهد بیشتر از گذشته این محصولات را به آن ارائه کنند. حتی آخرین ادعا‌های موجود در فضای مجازی از افزایش سفارشات تراشه A30 خبر می‌دهد. گفته می‌شود اتفاقات اخیر در روابط چین و گوشی‌های اپل باعث شده است که فروش سری آیفون ۱۱ و برادران مدل Pro آن به صورت بسیار زیادی افزایش پیدا کند.

بنابراین، اپل از TSMC درخواست کرده است که افزایش تولید را حفظ کند و پردازنده‌های A13 بیشتری نسبت به آنچه برای این سه ماه پیش بینی کرده بودند تولید کند. درضمن اپل در پایان ماه گزارش خود را منتشر می‌کند و ما باید از درآمد آن از چین بزرگ بیشتر بدانیم.

بررسی قیمت فروش گوشی‌های اپل

اگر متوسط قیمت فروش (ASP) گوشی‌های این شرکت مورد توجه قرار بگیرد، شکی نیست که سه‌گانه آیفون ۱۱ که اخیرا عرضه شدند محبوب‌ترین گوشی ساخته شده توسط این شرکت بوده است. اما سوال اصلی اینجاست که آیا اپل برای حفظ درآمد خود می‌تواند از پس تقاضای بسیار زیاد مردم برآید.

اما شاید این خبر آنقدر هم که در ابتدا برای این شرکت خوب به نظر برسد، باعث پیشرفت شرکت نشود، زیرا اپل بسیار به قیمت بالای محصولات خود وابسته است. فروش این محصولات در درصد بالا شاید برای این شرکت آن چنان هم خوب نباشد. در ادامه و بخش تصاویر فهرست نموداری قیمت آیفون‌های مختلف از ژوئن ۲۰۰۷ تا آگوست ۲۰۲۰ را مشاهده می‌کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم