سخت افزار/ انجام بازی‌های رایانه‌ای در کنار بودن یک سرگرمی برای خیلی از افراد منبع کسب درآمد نیز است و به همین دلیل داشتن بهترین جزئیات در بازی‌های رایانه‌ای برای این جور اشخاص بسیار مهم است اما برای قشر زیادی از جامعه که بازی را تنها یک وسیله سرگرمی و گذر وقت می‌دانند این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار نیست.

البته نباید این موضوع را به این صورت در نظر گرفته که کیفیت برای این بخش از جامعه اصلا مهم نیست و بلکه همانطور که گفته شده از اهمیت کمتری نسبت به اشخاصی که از این راه کسب درآمد می‌کنند برخوردار است. متاسفانه بازار ایران میزبان کارت گرافیک‌های بسیار عالی اما با قیمت‌های سرسام آور است و کاربران مجبور به خرید کارت‌هایی با عمر 3 الی 4 سال هستند. همین موضوع باعث شده است تا خیلی از افراد قادر نباشند حتی با وجود هزینه چندین میلیونی خود، هم اکنون به انجام بازی‌های سال 2019 و حتی 2018 بپردازند.

این موضوع کمی آزاد دهنده است که حتی با وجود تنظیم کردن تنظیمات گرافیکی بازی بر روی حالت Low نیز قادر به دریافت فریم ریت بالاتر از 30 و حتی 40 نباشید. به همین دلیل یک راه حل دیگر نیز وجود دارد و آن هم پایین آوردن رزولوشن داخل بازی می‌باشد.

اما آیا پایین آوردن رزولوشن بازی صدمه زیادی به جزئیات بازی و نگاه شما می‌زند؟ یا بازی کردن بر روی رزولوشن HD هنوز هم می‌تواند بدون مشکل و بدون نقص جزئیات باشد. از نظر عملکرد رزولوشن HD چیزی حدود 1 میلیون و 49 هزار پیکسل است، این درحالی است که رزولوشن Full HD نزدیک به دو میلیون 73 هزار پیکسل را در خودش جای داده است. پس منطقی است که با پایین آوردن رزولوشن بازی بار و فشار کمتری بر روی پردازنده و کارت گرافیک باشد و به همین دلیل مقدار فریم داخل بازی شما افزایش بیابد.

اما آیا بازی کردن با فریم ریت بالاتر از 60 ارزش این را دارد که کیفیت گیم خود را فدای این مورد کنیم؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم