سخت افزار/ کلید سوئیچ‌های صفحه کلید مک بوک‌های اپل در سال‌هایی گذشته مشکلات زیادی را برای کاربران این دستگاه‌های ایجاد کرد. اپل به واسطه مشکلاتی که در سوئیچ کیبورد پروانه‌ای مک بوک‌های وجود داشت، حتی مجبور شد فراخوان برای رفع مشکل این قسمت از دستگاه کاربران دهد. اما مطمئنا این راه حال موقت بود و کوپرتینویی‌های تصمیم گرفتند از سوئیچ‌های جدیدی در کیبورد نوت بوک‌هایی خود استفاده کنند. Scissor یا قیچی نام کلید سوئیچ جدید اپل است که قرار است کمپانی از آن در مک بوک پرو نسل بعدی خود که در نیم سال اول 2020 معرفی خواهد کرد استفاده کند.

در صورتی که این گزارش صحت داشته باشد، میتوان گفت اپل زودتر از موعدی که انتظار میرفت، از سوئیچ جدید در کیبورد مک بوک پرو استفاده خواهد کرد. در واقع پیش از این انتظار میرفت اپل از سوئیچ‌های جنجالی پروانه ای در کیبورد لپ تاپ خود در سال 2019 نیز استفاده کند اما کمپانی مک بوک پرو 16 اینچی را با کلید سوئیچ‌های جدیدی با عنوان Magic Keyboard استفاده کرد تا رسما با صفحه کلید پروانه‌ای وداع کند. با این حال به نظر میرسد عمر Magic Keyboard نیز کوتاه خواهد بود و طبق شایعات پیشین، اپل سوئیچ جدید قیچی را در نیمه دوم سال 2020 معرفی خواهد کرد.

اما طبق گزارش تازه‌ای که توسط DigiTimes منتشر شده، اپل نسخه بروزرسانی شده مک بوک پرو 13 اینچی را در نیمه اول سال جاری با کیبورد جدید معرفی خواهد کرد. همچنین گزارش حاکی از این دارد که در ادامه سال، دیگر مدل‌های مک بوک نیز با برخورداری از صفحه کلید جدید اپل موسوم به Scissor از راه خواهند رسید. کلید سوئیچ جدید اپل تنها ارتقایی نخواهد بود که شامل حال صفحه کلید محصولات اپل میشود و طبق شایعات، اپل قصد دارد Smart Keyboard را نیز برای سری آیپد پرو بروزرسانی کند و احتمالا همزمان با این رویداد، شاهد معرفی مدل‌های جدیدی از آیپد پرو نیز خواهیم بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم