ترنجی/ قابلیت Air Drop اپل مدت زیادی است که ارایه شده و کاربران این برند از آن راضی هستند. در دنیای اندرویدی راه حال های ثالث فراوانی برای انتقال اطلاعات وجود دارد اما به صورت پیشرفض، شرکت ها قابلیت مشابهی ارایه نکرده اند. حال به نظر می رسد که قابلیت Quick Share سامسونگ به مقابله با Air Drop اپل خواهد رفت.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
سایت XDA Developers امروز در گزارشی اعلام کرد که توانسته است به کدهای رابط کاربری و همچنین بخشی از فایل‌های APK از برنامه‌های اختصاصی سامسونگ برای گوشی گلکسی اس ۲۰ دسترسی پیدا کند. این سایت اعلام کرده است که با بررسی کدهای این رابط کاربری و نرم افزارهای آن، به اطلاعاتی دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد قابلیتی مشابه با قابلیت AirDrop در سیستم عامل iOS، قرار است در اختیار کاربران این گوشی‌های جدید قرار بگیرد.

این قابلیت که Quick Share نام دارد می‌تواند از طریق منوی تنظیمات فعال شود. در این حالت گوشی‌های گلکسی مجهز به این قابلیت می‌توانند دستگاه‌های در دسترس در محیط اطراف خود که این قابلیت را در اختیار دارند را مشاهده کرده و نسبت به ارسال سریع فایل‌ها به آن‌ها اقدام نمایند. به این ترتیب کاربران، دیگر برای ارسال تصاویر، ویدیوها، برنامه‌ها و دیگر محتویات گوشی خود به نصب و استفاده از برنامه‌های جانبی نیازی نخواهند داشت.

تصویر اسکرین شاتی که توسط سایت XDA Developers منتشر شده است به یک قابلیت جذاب دیگر از این برنامه نیز اشاره دارد. این تصویر نشان می‌دهد که قابلیت Quick Share، امکان ارسال اطلاعات به تمامی دستگاه‌های بهره‌مند از پلتفرم ارتباطی SmartThings را هم فراهم می‌کند. با استفاده از این قابلیت می‌توان فایل‌های تصویری مختلف را برای نمایش بر روی یخچال هوشمند یا تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ ارسال کرد.

این تصویر همچنین نشان می‌دهد که برخلاف تصور اطلاعات از طریق ایجاد یک ارتباط Wi-Fi میان گوشی‌های هوشمند ارسال نمی‌شود؛ بلکه فایل‌ها در ابتدا بر روی فضای ابری Samsung Cloud آپلود شده و در مقصد از آن دانلود می‌شوند. با توجه به این موضوع، سامسونگ یک محدودیت حجمی برای ارسال فایل‌ها در نظر گرفته است. هر فایل تنها می‌تواند حداکثر یک گیگابایت حجم داشته باشد و کاربران در هر ۲۴ ساعت تنها می‌توانند دو گیگابایت از اطلاعات را برای دیگر کاربران ارسال کنند. البته باید گفت در حال حاضر همین حجم هم برای بسیاری از کاربران کافی به نظر می‌رسد.

نظر شما چیست؟ شما از چه راهی برای انتقال اطلاعات استفاده می کنید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم