مهر/ آمازون با همکاری یک خیریه انگلیسی به دستیار صوتی خود آموزش داده تا به افراد نابینا و کم بینا کمک کند.

به گزارش دیلی میل، دستیار هوشمند آمازون به نام آلکسا با کمک یک خیریه انگلیسی طوری آموزش داده شده تا به افراد نابینا و کم بینا کمک کند.

خیریه «انستیتوی ملی رویال نابینایان»(RNIB) با شرکت آمازون همکاری کرده تا اطلاعاتی درباره اختلالات بینایی فراهم کند که با فرمان صوتی در الکسا قابل دسترسی هستند. کاربران با گفتن جمله هایی مانند «من بینایی ام را از دست می دهم» می توانند به اطلاعات «انستیتو ملی رویال نابینایان» دسترسی یابند.

تحقیقات این موسسه در انگلیس نشان می دهد ۵۴ درصد افراد نابینا و کم بینا ، قوه بینایی خود را مانع بزرگی برای استفاده از اینترنت می دانند. همچنین تحقیقات RNIB همچنین نشان داد ۶۱ درصد افراد مبتلا به اختلالات بینایی نمی توانند از فناوری های نوین بهره ببرند.

کاربران می توانند از الکسا درباره فناوری های کمکی مخصوص نابینایان سوال و همینطور درباره از دست رفتن قوه بینایی خود از این دستگاه مشاوره دریافت کنند. این در حالی است که فناوری دستیار صوتی به افراد نابینا کمک می کند مستقل تر باشند و همچنین موانع دسترسی به اینترنت را از بین می برد.

هدف RNIB از این اقدام آن است که افراد بتوانند به سرعت به اطلاعات حیاتی درباره شرایط بینایی، حقوق خود و همچنین پشتیبانی های لازم بدون نیاز به یک نمایشگر دست یابند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم