زومجی/ درحالی که هنوز اطلاعی از ماهیت بازی جدید و نسل نهمی استودیو بلوپوینت برای PS5 در دست نیست اما این استودیو اعلام کرد که این بازی بزرگ‌ترین پروژه‌ ساخته شده‌ آن‌ها خواهد بود.

اگر از علاقه‌مندان و دنبال‌کنندگان کنسول‌های سونی هستید، احتمالا نام استودیو بلوپوینت (Bluepoint) به‌گوش شما خورده و با آن‌ها آشنایی دارید. این استودیو که به‌نوعی یک تیم مستقل به‌شمار می‌رود، طی دوران فعالیت خود به‌قدری در تولید و بازسازی آثار مختلف و تحسین‌شده خوب عمل کرده است که یک خبر جدید از آن‌ها می‌تواند جامعه‌ی گیمرهای پلی‌استیشن را شدیدا هیجان‌زده بکند. از تولید بازی‌هایی همچون بازسازی بازی Shadow of the Colossus و ریمستر فوق‌العاده‌ی سه‌گانه‌ی آنچارتد تا جمع‌آوری کالکشن‌هایی مثل Metal Gear Solid HD Collection ،God of War Collection و The Ico & Shadow of the Colossus Collection از جمله فعالیت‌های مورد توجه و تحسین این استودیوی خلاق است. همین موضوع، دلیل اصلی هیجان شدیدا بالای گیمرها برای بازی بعدی این استودیو است؛ چرا که همه می‌دانیم استودیوی مورد بحث، مشغول تولید یک بازی نسل نهمی برای کنسول پلی‌ استیشن 5 است.

اعضای بلوپوینت هم که از انتظار شدیدا بالای طرفداران برای بازی جدید خود آگاه هستند، هر چند وقت یک بار با انتشار یک توییت مرموز و اشاره به‌بازی‌های مختلفی که هواداران منتظر بازسازی شدن آن‌ها توسط بلوپوینت هستند، تمامی توجه‌‌ها را به‌خود جلب می‌کنند. امروز اما در جریان آخرین اخبار بازی، نه یک توییت از این استودیو که یک اعلامیه‌ی رسمی از سوی آن‌ها به مرکز توجه‌ها تبدیل شده است. این اعلامیه‌ی جدید که در بلاگ رسمی استودیو بلوپوینت منتشر شده است، اعلام می‌کند که اثر جدید این تیم، بزرگ‌ترین پروژه‌ی تاریخ آن‌ها بوده و در مسیر نشان دادن استانداردهای بصری نسل نهم سخت‌افزارهای ویدیو گیم قدم برمی‌دارد. در این اعلامیه می‌خوانیم:

جدیدترین پروژه‌ی ما، بزرگ‌ترین پروژه‌ی تاریخ‌ ما خواهد بود. این بازی در نظر دارد تا استانداردهای گرافیکی و بصری سخت‌افزارهای نسل بعدی از ویدیوگیم را به‌گیمرها نشان دهد.

چندی پیش هم رئیس این استودیو یعنی مارکو ثراش (Marco Thrush) اعلام کرد که اثر جدید استودیو بلوپوینت بزرگ‌ترین و افتخارآمیزترین دست‌آورد این استودیو خواهد بود. باید صبر کنیم و ببینیم که این استودیو چه زمانی دست از پنهان‌کاری برمی‌دارد و بازی جدیدش را به‌طور کامل رونمایی می‌کند. نظرتان درباره‌ی این اثر جدید و شاید بلندپروازانه چیست؟ آیا بلوپوینت مشغول ساخت یک IP جدید برای پلی‌استیشن 5 است یا با یک بازسازی عظیم و پرسروصدا قرار است سراغ گیمرها برود؟ دوست دارید چه بازی‌هایی توسط این تیم برای پلی‌استیشن 5 بازسازی شوند؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید