خراسان/ این روزها با افزایش قیمت ارز قیمت انواع گوشی تلفن همراه نیز بعضا در برخی موارد حتی به صورت ساعتی با افزایش مواجه است.

درحالی که گوشی تلفن همراه کالایی است که از مدت ها قبل نیازمند ارسال از بازار مبدأ و سپس ترخیص در گمرکات و حمل به بازارهای عمده فروشی و سپس خرده فروشی است ، با این حال گزارش میدانی گزارشگر خراسان از سوء استفاده برخی فروشندگان گوشی تلفن همراه از تلاطمات اخیر بازار ارز حکایت می کند . به طبقه فوقانی بازار چهارسو واقع درتقاطع خیابان جمهوری اسلامی و خیابان حافظ می رویم ، یکی از بازارهای اصلی فروش گوشی تلفن همراه ، قیمت یکی از برندهای تلفن همراه را جویا می شویم، فروشنده می گوید که قیمت آن الان دومیلیون و 350 هزار تومان است اما تا ظهر به دومیلیون و 500 هزار تومان افزایش می یابد!
علت را که جویا می شویم، می گوید: قیمت دلار در بازار به دلیل تغییرات اخیر ناشی از تصمیم FATF تا بعدازظهر افزایش می یابد بنابراین تا ظهر این قیمت برای این گوشی وجود دارد و بعدازظهر قیمت دیگری است!

قیمت گوشی «ردمی 8 شیائومی» را از بازار موبایل ایران و چهارسو و بازار علاء الدین جویا می شویم. قیمت این نشان تجاری پیش از تصمیم گیری FATF حدود دو میلیون و 300 هزار تومان است که این قیمت دو روز بعد از این تصمیم گیری با افزایشی حدود 350 هزار تومان دو میلیون و 590 هزار تومان به فروش می رسد.از فروشنده این نشان تجاری علت این گرانی را جویا می شویم، می گوید: قیمت بازار گوشی تلفن همراه از بازار ارز تاثیر می پذیرد. جنس تا شب عید دارد کم می شود و اگر همین امروز بخرید بهتر از فرداست!


در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم