آی تی رسان/ همانطور که می‌دانید کوالکام در دسامبر 2019 چیپست اسنپ‌دراگون 865 خود را معرفی کرد. این تراشه در نیمه اول امسال بر روی اکثر پرچمداران و گوشی‌های گیمینگ وجود خواهد داشت. تعدادی از اسمارت‌فون‌های رده‌بالای سامسونگ، سونی و شیائومی هم‌اکنون مجهز به این پردازنده هستند و حالا خبرها حاکی از آن است که گوشی‌های بیشتری به اسنپ‌دراگون 865 مجهز خواهند شد.

کوالکام با انتشار پستی درباره جدیدترین چیپست پرچمدار خود، این موضوع را تایید کرده و گفته است که این تراشه بر روی تعدادی از هندست‌های آینده شرکت‌های مختلف حضور خواهد داشت. کوالکام حتی یک قدم جلوتر رفته و اسامی برخی آن‌ها را ذکر کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به لنوو Legion Gaming Phone، ایسوس ذن‌فون 7، FCNT arrows 5G و راگ‌فون 3 اشاره کرد.

درباره تعدادی از این گوشی‌ها، تابه‌حال به‌ندرت صحبتی وجود داشته است، اما حالا با انتشار این لیست، دست‌کم می‌دانیم که چنین دستگاه‌هایی وجود دارند. همچنین هندست‌هایی را در لیست می‌بینیم که در طول دو هفته آینده معرفی خواهند شد، بنابراین می‌توان انتظار داشت که سایر دستگاه‌های لیست هم احتمالا به‌زودی معرفی خواهند شد.

لیست گوشی‌های مجهز به اسنپ‌دراگون 865 که هنوز معرفی نشده‌اند:

بلک شارک 3
FCNT arrows 5G
اوپو فایند X2
لنوو Legion Gaming Phone
نوبیا رد مجیک 5G
ردمی K30 پرو
ایسوس راگ‌فون 3
ویوو APEX 2020
ایسوس ذن‌فون 7

کوالکام همچنین اشاره کرده که هم‌اکنون بیش از ۶۰ دستگاه، در حال توسعه با جدیدترین چیپست پرچمدار این شرکت هستند. بدین‌ترتیب، تعداد کل دستگاه‌های معرفی‌شده و در حال توسعه با پلت‌فرم موبایلی اسنپ‌دراگون سری 8، به ۱۷۵۰ مورد رسیده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم