ترنجی/ خانواده هواوی پی ۴۰ پنج شنبه هفته گذشته رسما معرفی شدند. در مراسم معرفی این دستگاه ها فقط به نمایشگر مدل پرو و پرو پلاس اشاره شد و آن ها هم به چهار لبه خمیده بودن طراحی و نه چیزی بیشتر! امروز گفته می شود که نمایشگر خانواده هواوی P40 ساخت شرکت BOE است.

خانواده P40 هواوی با دو نمایشگر متفاوت معرفی شدند. مدل P40 با نمایشگر 6.1 اینچی تخت از نوع اولد، رفرش‌ریت ۶۰ هرتز و رزولوشن FHD+ و مدل‌های P40 Pro و P40 Pro+ با نمایشگر اولد 6.6 اینچی، لبه‌های خمیده از چهار طرف، رفرش ریت ۹۰ هرتزی و همان رزولوشن FHD+

پس از اتمام معرفی پرچمداران جدید هواوی، مدیرعامل شرکت BOE با انتشار پستی در Weibo خبر از همکاری این شرکت با هواوی برای تامین نمایشگر سری P40 خبر داد.

آنطور که پیداست BOE از این همکاری، به خصوص نمایشگر مدل‌های P40 Pro و P40 Pro+ که میزبان دوربین سلفی، سنسور بیومتریک و سنسور عمق نیز هست، بسیار خرسند است. مدل P40 فاقد سنسور سنجش عمق است و حفره نمایشگر آن تنها میزان دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی و حسگر بیومتریک است.

شرکت BOE همچنین آمار و ارقام جالبی را نیز منتشر کرده است. به گفته مدیرعامل این شرکت، پس از سامسونگ، BOE دومین تامین‌کننده بزرگ نمایشگر در دنیا است. در بازار داخلی (کشور چین) نیز BOE با در اختیار داشتن سهم قابل توجه 86.7 درصدی بزرگترین تامین‌کننده نمایشگر است.

BOE پیش از وظیفه تامین نمایشگر گوشی‌هایی نظیر Mate Xs هواوی، Razr موتورولا، Reno3 Pro 5G و حتی برخی از گوشی‌های V60 ThinQ 5G ال‌جی را بر عهده داشته است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید شرکت چینی BOE بتواند همپای کیفیت سامسونگ پیش آید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم