ترنجی/ یکی از عمر باتری‌های خیلی خوب در بازار متعلق به آیفون ۱۱ پرو مکس است. این دستگاه با وجود باتری کوچکتر نسبت به اکثر رقبا اما عملکرد بهتری را ارایه می کند. عمر باتری گلکسی اس ۲۰ اولترا را پیش از این با هم بررسی کرده بودیم و دیدیم که باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری آن‌چنان که از چنین حجم باتری انتظار می رود، نمی‌درخشد. امروز می خواهیم مقایسه عمر باتری گلکسی اس ۲۰ اولترا با آیفون ۱۱ پرو مکس را رو در رو یکدیگر داشته باشیم تا ببینیم جدیدترین پرچمدار سامسونگ در مقابل رقیب دیرینه آن یعنی اپل به چه صورت عمل می کند، با ما همراه باشید.


همانطور که در تصویر بالا می بینید، مشخصا موثر در تست باتری گلکسی اس ۲۰ اولترا با آیفون ۱۱ پرو مکس آورده شده است.

گلکسی اس ۲۰ اولترا روی کاغذ باتری بزرگتری دارد. باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری در مقابل باتری حدودا ۴۰۰۰ میلی آمپری آیفون ۱۱ پرو مکس مشخصا ۲۰٪ حجم بیشتری دارد. در مقابل نمایشگر بزرگتر و با رفرشریت ۱۲۰ هرتز را نیز ارایه می کند. در این بین شاید بتوان گفت که اسنپدراگون ۸۶۵ کمی نسبت به اپل A13 بهینه تر باشد.

اما عملکرد این دو دستگاه در مقابل یکدیگر در تست باتری چطور خواهد بود؟ اجازه بدهید ویدیو را ببینیم.

همانطور که می بینید، طبق انتظار شاهد این هستیم که عمر باتری آیفون ۱۱ پرو مکس بهتر از گلکسی اس ۲۰ اولترا است. با وجود باتری بزرگتر و عملکرد پایین تر می توان گفت که سامسونگ با نمایشگر بزرگتر ۱۲۰ هرتز یک پاشنه آشیل قابل توجه برای Galaxy S20 Ultra قرار داده است.

به هر صورت این را از ما بپذیرید که تجربه کاربری با نمایشگر ۱۲۰ هرتز آنقدر خوب هست که این تفاوت عمر باتری را بتوان بخشید. به صورت کلی عملکرد گلکسی اس ۲۰ اولترا به تنهایی یک عملکرد خوب ارزیابی می شود.

نظر شما چیست؟ عمر باتری برای شما مهم تر است یا نمایشگر ۱۲۰ هرتز؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم