گیم فا/ پنج سال از عرضه‌ی بازی تحسین‌شده‌ی ۳ the Witcher می‌گذرد و شرکت سی‌دی‌ پراجکت‌ رد (CD projekt red) به تازگی میزان فروش کلی و فروش آن به تفکیک سال‌ انتشار و پلتفرم‌های مقصد را منتشر کرده است.

این عنوان تاکنون موفق شده است بیش از ۲۸ میلیون نسخه به فروش برساند. حدود ۹.۴ میلیون نسخه از این بازی در همان سال انتشار به‌ فروش رسیده‌ و در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب ۴.۲ و ۴.۴ میلیون نسخه از آن به فروشگاه ها عرضه شده است. این عنوان در سال ۲۰۱۸ به حداقل فروش خود در بین این پنج سال یعنی ۳.۶ میلیون نسخه در سال رسیده است. اما ۲۰۱۹ سال درخشانی برای این عنوان بوده است. عرضه‌ی نسخه‌ی نینتندو سویچ این عنوان و در کنار آن، پخش سریال The Witcher در نهایت باعث شده است تا این عنوان به فروش شگفت انگیز ۶.۶ میلیون نسخه در سال ۲۰۱۹ دست پیدا کند.

در سال ۲۰۱۹ رایانه‌های شخصی با بیشترین نسخه‌ی فروخته شده ۵۳ درصد از فروش‌ کلی این سال را به خود اختصاص داده است. بعد از آن کنسول پلی‌استیشن ۴ با ۲۶ درصد از فروش جایگاه دوم و در نهایت هم دو کنسول نینتندو سوییچ و اکس‌باکس وان به ترتیب ۱۱ و ۱۰ درصد از فروش این سال را به خود اختصاص داده‌اند. البته باید به این نکته هم توجه داشت که نسخه‌ی سوییچ این عنوان در ماه اکتبر ۲۰۱۹ روانه بازار شده است.

این عنوان، در مجموع و در طول این ۵ سال، ۱۲ میلیون نسخه بر روی رایانه‌های شخصی، ۱۰.۸ میلیون نسخه بر روی پلی‌استیشن ۴، ۴.۳ میلیون برای اکس‌باکس وان و ۷۰۰ هزار نسخه هم بر روی نینتندو سوییچ فروش داشته است.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، رنگ خاکستری میزان فروش نسخه‌ی فیزیکی و رنگ نارنجی میزان فروش نسخه‌ی دیجیتالی را به نمایش می‌گذارد. فروش دیجیتالی این عنوان با سرعت قابل توجهی از میزان فروش نسخه‌ی دیجیتالی این عنوان در طول این چندسال پیشی گرفته است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم