گیم فا/فروش دیجیتالی بازی DOOM Eternal در ماه مارس به ۳ میلیون نسخه رسید.

وب‌سایت SuperData به‌تازگی آمار پرفروش‌ترین عناوین دیجیتالی در ماه مارس ۲۰۲۰ را منتشر کرده است. در میان این عناوین، بازی DOOM Eternal توانسته است ۳ میلیون نسخه‌ی دیجیتالی به فروش برساند. این آمار بیش از سه برابر فروش نسخه‌ی قبلی این سری، یعنی بازی DOOM 2016 است. این در حالی است که در یک ماه اول انتشار بازی DOOM 2016، حدود ۹۷۵هزار نسخه‌ی دیجیتالی از این عنوان به فروش رفته بود.

مطمئناً وجود بخش چندنفره در بازی DOOM Eternal در ثبت این آمار فروش تاثیرگذار بوده است. همچنین طبق گزارش SuperData، در مجموع حدود ۸۶۰ هزار بازی‌باز در ماه گذشته‌ی میلادی به تجربه‌ی بازی واقعیت مجازی Half-Life: Alyx پرداخته‌اند. همچنین درآمد حاصل از فروش این بازی در مجموع به ۴۰٫۷ میلیون دلار رسیده است. این امر در درجه‌ی اول به دلیل عنوانی است که به صورت رایگان برای افرادی که Valve Index را خریداری کرده‌اند، ارائه می‌شود. البته‌، نصب محدود هدستهای VR‌، به‌ویژه در رایانه‌های شخصی، در آمار فروش نیز نقش داشته است. شرکت ولو (Valve) با استفاده از ویرایش مراحل و مادهای خود، همچنان به دنبال پشتیبانی از این بازی است.

بازی DOOM Eternal هم‌اکنون برروی کنسول‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، سرویس گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم