ترنجی/ دو هفته پیش بود که امتیاز DxO دوربین گلکسی اس ۲۰ اولترا مشخص شد و بهتر از آیفون ۱۱ پرو مکس و پایین تر از هواوی، آنر، اوپو و شیائومی ارزیابی شد. امروز اما مشخص شد که امتیاز DxO دوربین گلکسی اس ۲۰ پلاس بالاتر از آیفون ۱۱ پرو مکس اما پایین تر ۹ رقیب دیگر است. در حقیقت پرچمداران سامسونگ از رقیب دیرینه‌شان بهتر است اما این دو برند همزمان با هم عقب تر از رقبای چینیِ حتی میان رده هستند!

خب اجازه بدهید ابتدا درباره سخت افزار دوربین چهارگانه گلکسی S20 پلاس کنیم:

۱- دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی با فوکوس دوال پیکسل فوق سریع، حسگر تصویر بزرگ ۱/۱.۷۶ اینچ، گشودگی دیافراگم f/1.8 و لرزشگیر اپتیکال تصویر
۲- دوربین تله فوتو ۶۴ مگاپیکسلی با فوکوس تشخیص فاز، حسگر تصویر ۱/۱.۷۲ اینچ، گشودگی دیافراگم f/2.0 و لرزشگیر اپیتکال تصویر
۳- دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی با f/2.2 و لنز ۱۳ میلی متری
۴- دوربین ToF
– این تست روی نسخه اگزینوس ۹۹۰ گلکسی اس ۲۰ اولترا انجام شده است.
همانطور که می بینید مشخصات سخت افزاری بسیار خوبی برای گلکسی اس ۲۰ پلاس ارایه می شود. حتی شخصا می توانم بگویم که دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی با فوکوس دوال پیکسل آن را به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی گلکسی اس ۲۰ اولترا با فوکوس مشکل دار، ترجیح می دهم.

امتیاز دوربین گلکسی اس ۲۰ پلاس اما در تست DxO به قرار زیر است:همانطور که می بینید امتیاز کلی ۱۱۸ مشخصا با امتیاز رتبه اول یعنی ۱۲۸ برای هواوی پی ۴۰ پرو (و نه پی ۴۰ پرو پلاس چون هنوز تست نشده است!) خیلی فاصله دارد. با این وجود این دستگاه با یک امتیاز توانسته دوربین آیفون ۱۱ پرو مکس را پشت سر بگذارد که شاید تنها خبر خوب برای کره‌ای‌ها باشد.

موقعیت کلی دوربین Galaxy 20 Plus در تست دوربین DxO به قرار زیر است:همانطور که می بینید این پرچمدار ۱۲۰۰ دلاری سامسونگ حتی جایگاهی پایین تر از شیائومی Mi CC9 Pro Premium Edtion کسب می کند، دستگاهی که خیلی کمتر از نصف آن قیمت دارد.

به هر صورت این پرچمدار سامسونگ از نسل قبلی خود و البته رقیب کوپرتینویی اش بهتر ظاهر شده ولی دستگاه های زیادی از سرزمین چین در مقابل آن قرار دارند.

نظر شما درباره عملکرد دوربین گلکسی اس ۲۰ پلاس چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم