اقتصاد آنلاین/ به رغم شیوع ویروس کرونا و ضربه آن بر پیکر اقتصاد جهان، بیت‌کوین نیز شاهد سقوط بود، اما در روزهای اخیر به دنبال تزریق بسته‌های حمایتی مالی توسط بانک‌های مرکزی، این رمزارز روند صعودی خود را آغاز کرده است.

به گزارش فوربس، بیت‌کوین در سال گذشته با تمام تلاش خود برای تقویت که به فروش منتهی می‌شد، تقلا کرده پیشروی در قیمت را تجربه کند.

گفتنی است که بیت‌کوین، در طول اوایل ماه مارس به دنبال از بین رفتن وحشتی که دارایی‌های بسیار کمی را نجات داد، 60درصد سقوط در ارزش خود را تجربه کرد. از آن زمان به بعد، این رمزارز به صورت پیوسته روند بهبود را طی کرده و به جایگاهی که در اوایل سال جاری میلادی و پیش از شیوع ویروس کرونا داشت، باز گشته است.

شایان ذکر است که تزریق بسته‌های محرک مالی ارائه شده توسط بانک‌های مرکزی محلی بدون شک به میزان قابل توجهی در افزایش قیمت بیت‌کوین نقش داشته است.

از زمان سقوط ارزش بیت‌کوین در اواسط ماه مارس و تجربه کانال 4هزار دلاری، این پول دیجیتالی در یک الگوی کانالی در حال طی کردن روند صعودی است.

بیت‌کوین در حال حاضر تحت منطقه مقاومت کلیدی 10هزار تا 11هزار دلار قرار گرفته که همچنین تلاش کرده خود را به بالاترین سطح قیمت سال گذشته برساند. اگر بیت‌کوین بتواند این سطح را به شکل متقاعدکننده‌ای حفظ کند، می‌تواند یک نشانه مهم تایید برای ادامه روند صعودی آن باشد.

جالب توجه است که نمودار هفتگی بیت‌کوین نشان می‌دهد الگوی قیمتی این رمزارز طی چند سال گذشته چگونه شکل گرفته است. حرکت‌های بزرگ اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که دارایی‌ها از الگوی قیمتی بازار خارج می‌شوند. سطح مقاومتی بیت‌کوین از 10هزار تا 11هزار دلار تقریبا با سطح مقاومت نزولی از الگوی قیمتی بازار مطابقت دارد.

در حال حاضر باید مشاهده شود که بیت‌کوین قادر به رفع موانع پیش رو خواهد بود یا خیر. با وجود تریلیون‌ها دلار بدهی جدید دولت‌ها و چاپ تریلیون‌ها دلار پول بدون پشتوانه توسط بانک‌های مرکزی، مسلم است که دارایی‌های غیرقابل چاپ مانند بیت‌کوین، طلا و نقره در سال‌های آتی سود زیادی را کسب کنند.

این ارز دیجیتالی در حال حاضر با قیمت 9هزار و 528دلار معامله می‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم