انتخاب/ بر اساس گزارش‌های بین المللی، وضعیت فروش جهانی تلفن‌های هوشمند در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است، گفته می‌شود علت این موضوع، انتشار ویروس کرونا در جهان است.

آخرین گزارش تحقیقاتی گارتنر که با محوریت را انتقالات جهانی صنعت گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول سال ارائه شده نشان می‌دهد که کرونا اختلالات چشمگیری در صنعت تلفن همراه ایجاد کرده است.

همه ما آگاه هستیم که کرونا از حدود ماه دسامبر شروع به مختل کردن نقل و انتقلات جهان کرد، که منجر به توقف جهانی تولید و فروش تلفن همراه در چین (قبل از انتشار ویروس در سراسر جهان) شد. افزون بر این‌ها با توجه به مشکلات اقتصادی حاصل از انتشار ویروس کرونا در جهان، مصرف کنندگان کمتر به کالا‌های غیر ضروری مثل تلفن همراه می‌پرداختند که باعث می‌شد محموله‌های گوشی‌های هوشمند جهانی به کلی کاهش پیدا کند.

در نتیجه این عوامل، فروش جهانی تلفن‌های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ با ۲۰.۲ درصد کاهش در بازار رو به رو شده است. ۵ برند برتر تلفن‌های هوشمند: سامسونگ، هواوی، اپل، شیائومی و اوپو بودند. اپل شاهد کاهش ناچیز در فروش بود در حالی که اوپو، سامسونگ و هواوی بیشترین کاهش را تجربه کردند. شیائومی تنها برندی بود که شاهد رشد در مقایسه با سال گذشته بود.

سامسونگ بیش از ۵۵ میلیون دستگاه را در مقایسه با بیش از ۷۱ میلیون در سه ماهه مشابه سال گذشته به سراسر جهان صادر کرد، در همین حال هواوی بیش از ۴۲ میلیون (در مقابل بیش از ۵۸ میلیون) را حمل کرد و اپل در مقایسه با بیش از ۴۴ میلیون در سال گذشته ۴۰ میلیون گوشی فروخت.

اما اپل به لطف خط تولید جدید خود که در سطح جهانی شاهد تحرک شدید بود، شروعی جدی در سال جاری داشت. اگر کرونا اتفاق نمی‌افتاد، احتمالاً فروشنده آیفون خود را در سه ماه به رکوردی جدید می‌رساند. اختلال در زنجیره تامین و کاهش هزینه‌های مصرف کننده این روند مثبت را در ماه فوریه متوقف کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم