باشگاه خبرنگاران/ شرکت ویوو به صورت رسمی اولین گوشی‌های پرچمدار خود یعنی سری X50 را در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. همانگونه که پیش از این هم تبلیغ شده بود، ویژگی اصلی سری گوشی‌های X50 ویوو سیستم تثبیت دوربین‌های این گوشی است که ویوو به طرز‌های مختلفی آن را به گیمبال‌ها و چشم‌های آفتاب‌پرست تشبیه کرده است. گوشی جدید ویوو پیش از این در طرح مفهومی ویوو Apex 2020 نشان داده شده بود، اما این شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان قادر به نمایش حضوری آن نبود. در حال حاضر هم، این دستگاه‌ها به منظور تبلیغات تجاری به نقاط مختلف ارسال می‌شوند.

پیشرفته‌ترین مدل این خانواده، +X50 Pro است که از جدیدترین حسگر ۱/۱.۳ مدل ISOCELL سامسونگ با قدرت ۵۰ مگاپیکسل برای دوربین اصلی استفاده می‌کند. سیستم گیمبال این دوربین از رادار روی صفحه استفاده می‌کند که حرکت لنز را نشان می‌دهد و باعث می‌شود که تصویر گرفته شده ثابت باشد. دو مردل +X50 Pro و X50 Pro دارای حسگر‌های تله‌فوتوی پریسکوپی هستند، اما مدل X50 معمولی از این حسگر بی‌بهره است.

ویوو هنوز مشخصات کامل گوشی‌های خانواده X50 را اعلام نکرده است، اما +X50 Pro دارای پردازنده Snapdragon 865 با مودم مورد نیاز X55 5G است. نمایشگر این گوشی از نرخ فریم ۱۲۰ هرتزی و رزولوشن +HDR10 پشتیبانی می‌کند. ویوو گفته است که X50 معمولی با ضخامت ۷.۴۹ میلی‌متر، باریک‌ترین گوشی 5G جهان تا به حال است. مدل معمولی این خانواده می‌تواند یک گوشی میان‌رده باشد و از تراشه Snapdragon 765 استفاده کند.

بنا به دلایلی، این اطلاعات تنها اطلاعاتی هستند که ویوو از گوشی‌های خانواده X50 خود اعلام کرده است. در نتیجه، باید هنوز منتظر بمانیم تا این گوشی‌ها توسط ویوو برای شرکت‌های مختلف فرستاده شود تا هم بیشتر درباره آن‌ها بدانیم و هم قیمت و تاریخ عرضه را بفهمیم. شزکت ویوو همیشه از فناوری‌هایی رونمایی کرده است که به طور گسترده توسط دیگر شرکت‌ها استفاده شده‌اند. از جمله این قابلیت‌ها، حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش و دوربین بیرون جهنده سلفی را می‌توان نام برد پس منطقی است که به زودی شاهد سیستم تثبیت گیمبال این گوشی‌ها روی گوشی‌های دیگر شرکت‌ها باشیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم