گیم فا/ به تازگی گزارشاتی از منابع معتبر به دست آمده است که همانند تعدادی از شایعات منتشر شده تا کنون، خبر از روایت داشتن نسخه‌ی بعدی بازی Call of Duty در دوران جنگ سرد می‌دهد در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به جزئیات تکمیلی این گزارش و منبع آن داشته باشیم.

با توجه به آنکه در سال گذشته استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) تصمیم به بازگشت به ریشه‌های سری Modern Warfare کرد، این موضوع اصلاً عجیب نخواهد بود که استودیوی تری‌آرک (Treyarch) نیز همین رویه را برای عنوان Black Ops در پیش بگیرد.

حال به نظر می‌رسد همانند بازی‌های گذشته‌ی مجموعه‌ی Call of Duty، این بار هم شاهد درز کردن اطلاعات نسخه‌ی جدید این سری به بیرون هستیم. اگرچه شرکت اکتیویژن (Activision) تنها اطلاعاتی که از نسخه‌ی سال ۲۰۲۰ این سری منتشر کرده، عرضه شدن آن در سال جاری است اما همانند هر سال ما اکنون و قبل از معرفی رسمی این شرکت، به طور کامل مطمئن هستیم که قرار است این بازی را با چه پسوندی خطاب کنیم. طبق اطلاعاتی که مدتی قبل وب‌سایت یوروگیمر (Eurogamer) منتشر و آن را تأیید کرد، نسخه‌ی بعدی این مجموعه Call of Duty: Black Ops Cold War نام خواهد داشت و به دورانی بازخواهد گشت که باعث محبوبیت این عنوان در میان طرفداران شده است. اما موضوعی که ما همچنان از آن خبر نداریم این مورد است که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War تا چه اندازه قرار است به ریشه‌های داستانی نسخه‌ی اول پایبند باشد. آیا صرفاً شاهد زمان مشترک بین این دو بازی بوده و خبری از شخصیت‌ها و اتفاقات بازی Call of Duty: Black Ops نخواهد بود و یا از شخصیت‌ها و داستان این مجموعه در بازطراحی هسته‌ی اصلی داستان خود کمک گرفته خواهد شد؟

اولین بار شخصی با نام کاربری Okami13 در شبکه‌ی اجتماعی توییتر (Twitter) بود که اعلام کرد نسخه‌ی بعدی Call of Duty با نام Black Ops Cold War شناخته خواهد شد. هم‌زمان با این گزارش، وب‌سایت یوروگیمر نیز اعلام کرد که از منابع داخلی خود، همین گزارش‌ها را دریافت کرده است. این به آن معناست که همانند سال ۲۰۱۹ که شاهد انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare بودیم، استودیوی تری‌آرک نیز تصمیم دارد تا به دوره‌ی Call of Duty: Black ops بازگردد که این تغییر بزرگی نسبت به نسخه‌ی سوم و چهارم این دنباله است که در آینده‌ی دور جریان داشتند.

همچنین به نظر می‌رسد در بازی Call of Duty: Warzone اشاراتی به وقایع نسخه‌ی جدید این سری نیز شده است. مدتی قبل بود که بازی‌بازان توانسته بودن یک هواپیمای مربوط به دوران جنگ سرد را در نقشه‌ی بازی پیدا کنند که با وارد شدن به آن، متوجه این موضوع می‌شدند که رادیوی این هواپیما هم‌چنان فعال و درحال پخش صدایی است که به زبان روسی صحبت می‌کند که عده‌ای با ترجمه کردن صحبت‌ها، متوجه شدند که این صدا درحال بازگو کردن یک سری از وقایعی است که در دوران جنگ سرد رخ داده. همچنین یک سری در مخفی در آخرین به‌روزرسانی به این بازی اضافه شده است که تا کنون بازی‌بازان توانسته‌اند تا طبقه‌ی منفی یازدهم آن پیش‌روی کنند و همچنان به انتهای آن نرسیده‌اند که احتمال بالایی دارد در انتهای این در‌ها با یکی از موارد مربوط به نسخه‌ی بعدی این سری رو به رو شویم.

نظر شما در رابطه با Call of Duty 2020 چیست؟ آیا شما هم به برگشت اثر بعدی استودیو‌ی تری‌آرک به ریشه‌های سری Black Ops علاقه‌مند هستید؟


در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم