انتخاب/ طبق گزارش ها، کارمندان فیس بوک احساس می‌کنند که رهبری شرکت فیس بوک در برابر فشار‌های دونالد ترامپ شکست خورده است، زیرا ترامپ همچنان در شبکه‌های اجتماعی زیر مجموعه فیس بوک آزادانه فعالیت می‌کند.

مدیر عامل فیس بوک: مارک زاکربرگ از مدت‌ها پیش بار‌ها با دولت ترامپ درگیری داشته و حتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ فیس بوک را متهم به دخالت در روند انتخابات ایالات متحده کرد. اکنون و براساس اسناد داخلی به دست آمده توسط واشنگتن پست، برخی از کارمندان فیس بوک احساس می‌کنند که این شرکت با "رابطه سوءاستفاده گرانه" از سوی رئیس جمهور ایالات متحده رو به رو بوده است.

بنا به گزارش‌ها، برخی از کارگران در صفحه پیام‌های داخلی شرکت نوشتند که احساس می‌کنند ترامپ ممکن است فعالیت شرکت‌های زیر مجموعه فیس بوک را تحت نفوذ قرار داده باشد. این موضوع در حالی رخ می‌دهد که کارمندان فیس بوک همچنان علیه تصمیم این شرکت مبنی بر عدم اقدام علیه پست جنجالی رئیس جمهور آمریکا سخن می‌گویند. دونالد ترامپ در یک پست تهدید به خشونت علیه تظاهرات کنندگان را مطرح کرده بود؛ تظاهرات کنندگان آمریکایی روز‌ها است که در پاسخ به اعتراضات جورج فلوید، شهروند سیاهپوستی که توسط پلیس به قتل رسیده است در خیابان‌ها حضور دارند.

واشنگتن پست با استناد به اسنادی که حاوی بیش از ۲۰۰ پست از صفحه پیام داخلی فیس بوک است، گزارش داد که برخی از کارمندان گفته اند که فیس بوک با "رئیس جمهور" در یک "رابطه بد" قرار گرفته است. براساس این گزارش، برخی از کارمندان فیس بوک همچنین ابراز نگرانی کرده اند که رئیس جمهور ممکن است عمداً شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی را قبل از انتخابات سال ۲۰۲۰ آزمایش کند.

طبق این گزارش، کارکنان همچنین از واکنش شرکت خود در برابر ترامپ متعجب شدند، زیرا مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک در گذشته گفته بود که سیاستمداران از ممنوعیت پست‌های خشونت آمیز معاف نیستند. اوایل جمعه گذشته، رئیس جمهور به معترضین هشدار داد و نوشت: «هنگامی که غارت شروع می‌شود، تیراندازی شروع می‌شود.»

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم