شهر سخت افزار/ اخبار «پلی استیشن 5» به طور کامل از سوی گیمرها، کاربران و طرفداران کنسول نسل نهم سونی دنبال می‌شود؛ در نتیجه ارائه هر اخباری، حتی غیر رسمی و دروغ، می‌تواند منجر به جلب توجه میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان شود. از جمله این موارد می‌توان به تصاویر جعلی از PS5 اشاره کرد که در روزهای اخیر، به عنوان تصویر واقعی از این کنسول منتشر شده است.

داستان از پتنت ثبت شده سونی، برای کیت توسعه کنسول PlayStation 5 آغاز شد. کیت توسعه کنسول نسل نهمی سونی از یک سیستم خنک کننده نسبتاً عجیب و البته قدرتمند بهره می‌برد. تصاویری که از این کیت منتشر شده است، نشان می‌دهد که Dev Kit پلی استیشن 5 در اختیار توسعه دهندگان بسیاری قرار داشته و دارای ضخامت نسبتاً زیادی است. در همین راستا، چندی پیش برخی افراد مطلع و توسعه دهندگان، اعلام کردند که سونی با گرمای سخت افزارهای پلی استیشن 5 دست به گریبان بوده و این مسئله منجر به طراحی ضخیم PS5 شده است.

ظاهراً عده‌ای از سودجویان که به دنبال شناخته شدن در فضای مجازی و اینترنت بوده‌اند، با توجه به این داده‌ها و سوءاستفاده از زمان مناسب، طرحی از کنسول PlayStation 5 را منتشر کرده و آن را به نام طرح نهایی که به تازگی لو رفته است، جا زده‌اند. متأسفانه برخی از رسانه‌های داخلی و خارجی نیز با استفاده این تصاویر به کاربران اعلام کرده‌اند که به احتمال زیاد، کنسول PlayStation 5 با این طراحی وارد بازار خواهد شد.

طرح مورد نظر هیچ ارتباطی با طرح نهایی کنسول پلی استیشن 5 نداشته و حتی تصویری که از یک رویداد داخلی و خصوصی منتشر شده است، با فتوشاپ تغییر داده شده است. در تصویر تقلبی، آقای جیم رایان در حال نگاه کردن به پلی استیشن 5 دیده می‌شود که ظاهراً بر روی یک پرده نمایش نقش بسته است. در نتیجه این تصاویر جعلی بوده و همان‌طور که گفته شد، با توجه به اخبار روزهای اخیر طرح ریزی شده است. عدم رونمایی از PlayStation 5 فرصت مناسبی را برای سودجویان فضای مجازی، با هدف مطرح شدن بیشتر فراهم ساخته است.در ادامه تصویر اصلی را مشاهده کنید:

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم