ترنجی/ یک ماه دیگر هم هواوی پرفروش ترین برند موبایل در دنیا شد.

دو هفته پیش بود که در اینجا خواندیم هواوی پرفروش‌ترین برند موبایل در جهان شد و سامسونگ را پشت سر گذاشت. به نظر می رسد این صدرنشینی هنوز ادامه دارد. بر اساس داده های جدید می بینیم که یک ماه دیگر هم هواوی پرفروش ترین برند موبایل در دنیا شد. این برای چینی بسیار ارزشمند است چون آن ها تحت فشارهای بزرگی در سطح جهانی هستند و همزمان با همه‌گیری کرونا هم درگیر هستند.

در ماه آوریل ۲۰۲۰ (تقریبا مصادف با فروردین ۹۹) سامسونگ عنوان بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند جهان را به هواوی باخت. این شرکت کره پس از سال ها از صدر پرفروش‌ترین برند موبایل پایین آمد و حالا این روند در ماه مه (تقریبا مصادف با اردیبهشت ۹۹) نیز منعکس شد و هواوی همچنان صدرنشینی را حفظ کرده است.در حال حاضر، غول فناوری چینی دارای سهم بازار 19.7 درصد است در حالی که سامسونگ با 19.6 درصد سهم در دوره ماه مه که در آن 81.97 میلیون تلفن هوشمند فروخته شده است، از این برند عقب مانده است. با این حال ، در حالی که Huawei هنوز هم عنوان بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند جهان را در اختیار دارد، تنها تفاوت 0.1 درصدی وجود دارد. در مقابل، هواوی در ماه آوریل 21.4 درصد سهم بازار را در اختیار داشت، در حالی که سامسونگ فقط 19.1 درصد بود.

بنابراین، به نظر می رسد این شرکت ممکن است نتواند این عنوان را برای سومین ماه متوالی حفظ کند و شرکت کره ای در ماه ژوئن دوباره در صدر باشد. یکی از عواملی که منجر به کم شدن فاصله سامسونگ در ماه مه شد و فروش آن در ایالات متحده است، جایی که فروش گوشی های هوشمند در ماه آوریل 56 درصد افزایش یافته است. در ایالات متحده، این شرکت سهم بازار 33 درصد از کل 8.4 میلیون تلفن هوشمند فروخته شده را داشت.

در همان زمان، شاهد موفقیت هواوی در کشور خود بودیم که توانست پوشش کاهش تجارت خارج از کشور خود را با وفاداری چنی ها داشته باشد. علاوه بر این، سرنوشت فروشنده چینی برای ماه سپتامبر و بعد از این سال نیز نامشخص است. پرچمداران آینده سری Mate 40 این شرکت انتظار می رود در این دوره معرفی شود، اما از بین رفتن منبع اصلی تراشه های HiSilcon Kirin یعنی TSMC ممکن است کار را برای آن دشوار کند.

یک منبع نزدیک به این موضوع همچنین گفت که سامسونگ اگر مقررات تحریم های آمریکا علیه شرکت چینی اعمال نشده بود، از دست دادن مقام اول در برابر هواوی کاملاً زودتر صورت می پذیرفت.

نظر شما چیست؟‌ فکر می کنید هواوی تا چه زمانی پرفروش ترین خواهد بود؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم