گیم فا/ شرکت کپ‌کام (Capcom) قصد دارد با یک بازی بزرگ وارد نسل بعدی شود و این عنوان Resident Evil Village خواهد بود. قبل از عرضه‌ی این بازی اطلاعات زیادی در مورد آن فاش شد و پس از رونمایی نیز شاهد انتشار جزئیات بیشتری از آن هستیم.

اخیراََ منبع داخلی مشهور، داسک‌ گالم (Dusk Golem)، جزئیات جدیدی را در رابطه با این اثر فاش کرده است. بر اساس بیانیه‌های تازه‌ی او، بازی Resident Evil Village شامل محتویات اختیاری، گنج‌های مخفی و به طور کلی محتویات مربوط به اکتشاف خواهد شد. از حیث اکتشاف بازی شباهت زیادی به نسخه‌های چهارم و پنجم دارد.

بر اساس صحبت‌های این منبع داخلی بازی تمرکز زیادی برروی جست و جو در محیط و اکتشاف خواهد داشت. اگرچه این اثر ترکیبی از مناطق خطی و فضاهای باز را به مخاطب ارائه می‌دهد اما این‌بار آن‌ها تمرکز بیشتری بر اکتشاف دارند. جالب است بدانید حتی بازی شباهت‌هایی به سری Dark Souls خواهد داشت به شکلی که بازی‌باز می‌تواند از همان ابتدا به مناطقی سخت‌تر وارد شود و به مبارزه بپردازد. با این وجود بازی سینمایی بودن خود را حفظ کرده است و همچنان شاهد سکانس‌های از پیش نوشته شده خواهید بود.

او در توییتی دیگر در مورد مدت زمان بازی صحبت کرد. با توجه به اطلاعاتی که به دست او رسیده است، بازی نسبت به عناوین اخیر این سری یعنی بازسازی نسخه‌های دوم، سوم و همچنین Resident Evil 7 طولانی‌تر خواهد بود اما این مدت زمان به اندازه‌ی Resident Evil 6 یا Resident Evil 4 نیست.

داسک گالم مدتی پیش اعلام کرده بود که بارگذاری بافت‌های این عنوان برروی کنسول‌های نسل حاضر با مشکل مواجه شده و به همین علت شرکت کپ‌کام تصمیم گرفته است تا از انتشار بازی Resident Evil: Village برروی کنسول‌های نسل هشتم خودداری کند. از طرفی وجود ویژگی‌های وسوسه‌انگیزی مانند SSD در کنسول‌های نسل بعد موجب شده تا هیچ‌گونه بارگذاری در این بازی را شاهد نباشیم و مطمئناََ کپکام نیز محدودیت‌های سخت‌افزاری کنسول‌های نسل حاضر را نیز در این نسخه‌ها ندارد و به راحتی می‌توان گرافیک بصری بهتری را به مخاطب ارائه دهد. پیش از این، شایعات منتشر شده به عرضه‌ی این بازی به صورت بین نسلی اشاره داشتند اما حالا از این موضوع مطمئن نیستیم اگرچه تاکنون شرکت کپکام نسبت به این شایعه واکنشی نشان نداده است.

بازی Resident Evil: Village در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۲۱ برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اکس و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم