ترنجی/ می دانیم که بازی PUBG پرداخت درون برنامه ای دارد، مثل اکثر بازی ها و نرم افزارهای دیگر. می توانید رایگان بازی کنید و پیشرفت کنید اما برای موارد اضافه باید پرداخت کنید. شاید برای شما سوال باشد که یک حساب کاربری تا چه حد می تواند در این بازی پرداخت کند؟ خب باید بگویم که یک نوجوان هندی حدود ۴۵۰ میلیون تومان در بازی PUBG از حساب های پدرش هزینه کرده است. البته داستانش مفصل است، به قول ما ایرانی ها رفیق “تک خور” نبوده و برای دوستانش هم از حساب پدرش هزینه می کرده است!

در یک حادثه تکان دهنده، یک نوجوان از پنجاب هند که پول درآمد والدینش را برای بازی محبوب PUBG خرج کرده است. با وجود انتقاد مداوم از اعتیاد به بازی ها، هند با نزدیک به 24٪ از کل دانلود در صدر نمودارهای بازی قرار دارد. بنا به گزارش ها، این نوجوان ۱۶ ساله مبلغی برابر 21500 دلار یا حدود ۴۵۰ میلیون تومان را خرج کرده است تا بتواند در برنامه PUBG خریداری کند.

گزارش ها می گویند که این نوجوان در شهری به نام خارار در پنجاب مستقر شده است. در بحران جهانی، مدارس و دانشکده ها به کلاس های آنلاین متوسل شده اند. با استفاده از این بهانه، پسر به والدین گفته است که او برای کلاس های آنلاین از تلفن همراه استفاده می کند.

با این حال، او بسیاری از ویژگی های بازی مانند مهمات مجازی، رویال پس و دیگر موارد را خریداری کرده بود. علاوه بر این، این پسر برای بهبود پروفایل هم تیمی های خود نیز خریدهای درون برنامه ای انجام داده است. طبق گزارش ها، وی به ۳ حساب بانکی والدین خود دسترسی داشته است.

والدینش که از وقایع آگاه نبودند و اخیراً جزئیات را از بانک دریافت کردند. در این گزارش آمده است که پسر در حال جابجایی مبالغ بین بانک ها بود. این به منظور جلوگیری از تعادل صفر در هر حساب بود. وی همچنین مرتباً پیامهای ارسال شده به تلفن همراه مادر خود را در رابطه با معاملات پاک می کرده است!

پدر، که یک کارمند دولت است گفت که این مبلغ برای هزینه های پزشکی وی و آینده پسر پس انداز شده است. وی گفت که این مبلغ را به حساب همسر و پسرش تقسیم کرده است، در حالی که اکثر آن مربوط به حساب پس انداز غیر حقوق او بود. در پی این اتفاق پدر باعث شده است که پسرش در یک تعمیرگاه مکانیک مشغول به کار شود تا او را به ارزش پول بفهمد.

با وجود انتقادات مربوط به اعتیاد به بازی ها PUBG با آوردن ویژگی های جدید و هیجان انگیز به بازی، نوجوانان زیادی را درگیر خود کرده است. گزارش های سال گذشته نشان می داد که یک نوجوان ۱۶ ساله مستقر در مادیا پرادش به دلیل ایست قلبی پس از ۶ ساعت مداوم در بازی PUBG درگذشت.

با این حال، این بازی در هر دو فروشگاه اپل و گوگل Play Store در صدر جدول قرار دارد. درست از بدو تأسیس، تا ژوئن سال 2020 با 734 میلیون بار دانلود محبوبیت گسترده ای کسب کرده است. هند که جمعیت جوان بیشتری دارد با 174 میلیون بار دانلود در این زمینه کمک کرده است.

با توجه به درآمد PUBG در مارس رتبه جهانی را به خود اختصاص داده بود و برآوردهای اخیر می گویند این بازی برای سال 2020 به میزان 1.3 میلیارد دلار درآمد داشته است.

نظر شما چیست؟ شخصا دوست ندارم نه جای این نوجوان و نه جای پدرش باشم!

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم