ترنجی/ هفته گذشته بود که درباره احتمال حذف شارژر از بسته بندی آیفون ۱۲ خواندیم. به نظر می رسد که جدا شاهد حذف شارژر از جعبه آیفون و آماده سازی اذهان توسط اپل هستیم. برخی کاربران درباره ارسال نظرسنجی اپل برای آنچه که بر سر شارژر آیفون ها آماده، صحبت می کنند.

حذف شارژر از جعبه آیفون

بدون شک اپل استاد «ریسک های بزرگِ نپذیرفتنی» است. مثلا این شرکت جک ۳.۵ میلی متری صدا را در سال ۲۰۱۶ و با آیفون ۷ حذف کرد. این تصمیمی بود که هیچ برند دیگری به تنهایی نمی توانست آن را آغاز کند و حتی پس از آغاز اینقدر روی عملکرد دیگر برندها تاثیر بگذارد.

ناچ یکی دیگر از این ریسک ها بود. هر چند که اسنشال پیش از آن ناچ موبایل را عرضه کرد اما چه کسی اهمیت داد؟ اصلا امروز اسنشال کجاست؟ بله تعطیل شد!

اپل اما به راحتی و با کاریزما ویژه ای که دارد می تواند خیلی راحت به مغز کاربر ورود کند و حتی تصورات او را تغییر بدهد. این بار صحبت از حذف شارژر از جعبه آیفون ۱۲ است، آن هم چه زمانی؟ زمانی که ما انتظار شارژر قوی تر درون جعبه داریم، زمانی که شارژرهای سریع درون جعبه، حاشیه سود را پایین آورده اند. آه نه! درباره کاهش حاشیه سود هرگز با اپل صحبت نکنید!همانطور که در تصویر بالا می بینید، یک نظرسنجی توسط اپل درباره آنچه که بر سر شارژر درون جعبه آیفون آورده اید، در حال انجام است. حدس بزنید گزینه های آن چیست؟

۱- آن را با آیفونم فروختم یا تعویض کردم
۲- گمش کردم
۳- من آن را به یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان دادم
۴- من هنوز از آن در خانه استفاده می کنم
۵- من هنوز از آن در خارج (در محل کار ، مدرسه یا مکانهای دیگر) استفاده می کنم
۶- من هنوز هم آن را دارم، اما از آن استفاده نمی کنم

توجه کردید؟ استفهام انکاری در این گزینه ها موج می زند و یکصدا می گوید: «نه! تو به شارژر درون جعبه نیاز نداری!»

مزایای حذف شارژر درون جعبه

بدون شک حذف شارژر درون جعبه برای عموم کاربران به معنی هزینه اضافه است و این برای فروشندگان، تولیدکنندگان لوازم جانبی و البته خود برند ارایه دهنده دستگاه جذاب است.

در صورتی می توان از حذف آن خوشحال بود که قیمت آیفون های آتی منطقی باشد. در این صورت بله، شما از شر شارژر بی مصرف ۵ وات اپل خلاص شده و می توانید با کاهش قیمت آیفون، به فکر خرید یک شارژر سریع باشید!

خب البته دغدغه مندی محیط زیست هم می تواند مهم باشد اما بیاید از همین حالا به شما بگویم، اگر در مراسم معرفی آیفون ۱۲ اپل خواست درباره محیط زیست صحبت کند، مقاومتش در مقابل استفاده از پورت USB C به جای پورت لایتنینگ را که مسبب تولید میلیاردها کابل و لوازم جانبی موازی برای دستگاه های این برند است را یادآور می شوم!

نظر شما چیست؟ دوستان، به نظر می رسد سال ۲۰۲۱ سالی است که دیگر معنی «شارژر سرکاتنی» (!) یه افسانه ها می پیوندد و مسبب آن، اپل است! شاید مانند اعلام حذف جک ۳.۵ میلی متری صدا، روی صحنه بگویند به خاطر جسارت و شجاعت این کار را کردیم!

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم