ترنجی/ دیروز برای شما درباره حق اختراع هواوی برای لنز قابل اتصال به بدنه موبایل نوشتیم. سوالی که امروز پیش می آید این است که آیا هواوی P50 با لنز قابل تعویض ارایه خواهد شد؟ خب طبیعی است که پیشرفته ترین حق اختراع یک شرکت را برای استفاده از موبایل آتی آن ها محتمل بدانیم اما شاید محقق نشود.

پرچمداران هواوی در حال حاضر به دلیل دوربین های با کیفیت بالا مشهور هستند، اما این شرکت فکر می کند که چگونه می توان این کیفیت را حتی بیشتر بهبود بخشید. یکی از گزینه های مورد بررسی نصب لنزهای قابل تعویض است. هواوی حتی چنین راهکاری را نیز ثبت کرده است. این می تواند با Huawei P50 در سال آینده وارد بازار شود.

دیروز دیدیم که اطلاعات مربوط به این شرکت در بانک اطلاعاتی دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا (دفتر مالکیت معنوی اروپا ، EUIPO) یافت شد. این منبع جزئیات فنی خاصی را ارائه نمی دهد، اما با قضاوت بر روی تصویر، دوربین چنین گوشی هوشمند هواوی با دو ماژول با لنزهای آن در قسمت بالای نمایش داده می شود. لنزهای مختلف قابل تعویض به آن وصل خواهند شد. علاوه بر این، اندازه یک لنز از این نوع کوچک است، اما حتی می تواند یک بزرگنمایی اپتیکال مناسب را ارائه دهد.

خیلی زود است که درباره چشم انداز تجاری چنین تلفن هوشمند صحبت شود، زیرا این حق ثبت اختراع هیچ چیزی را الزامی نمی کند، اما پرچمدار آتی هواوی به خوبی می تواند چنین دوربینی را بدست آورد. به عنوان مثا ، می تواند در هواوی P50 باشد.

به یاد بیاورید که گوشی هوشمند Huawei P40 Pro از نظر کیفیت دوربین هنوز در لیست برتر گوشی های هوشمند DxOMark مسلط است و مدل پی ۴۰ پرو پلاس هنوز مانده تا حتی از آن فراتر برود.

نظر شما چیست؟‌ فکر می کنید این حق اختراع هواوی در هواوی P50 استفاده شود؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم