ترنجی/ سری Mate 9 در حال حاضر دارای سه جانشین است و این روزها ما درباره چهارمین جانشین آن و چهارمین سال تولد آن صحبت می کنیم اما هواوی هنوز برای این دستگاه آپدیت ارایه می کند. به روزرسانی جدیدی در چین عرضه شده است که ویژگی های جدیدی را در این خانواده متعلق به سال ۲۰۱۶ به ارمغان می آورد. آپدیت هواوی Mate 9 در آستانه ۴ ساله شدن می تواند جالب توجه باشد و اگر هواوی می خواهد در این شرایط خود را متمایز کند، قطعا همین راه برای آن ها می تواند بسیار جذاب باشد.

آپدیت هواوی Mate 9 جدیدترین نسخه رابط کاربری نیست البته، بلکه این آپدیت با EMUI 9.1.0.228 می رسد ولی اندازه آن بیش از 3.20 گیگابایت است. با توجه به تغییرات، بروزرسانی ویژگی جدیدی به نام اشتراک گذاری صفحه نمایش به ارمغان می آورد که به شما امکان می دهد در طول مکالمه ویدیویی صفحه خود را با یک دوست یا اقوام به اشتراک بگذارید. در صورت نیاز به کمک به دستگاه خود، این کار مفید خواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی های به روزرسانی، یک حالت شارژ هوشمند است که الگوی استفاده شما را یاد می گیرد و در هنگام شارژ از آن استفاده می کنید. حالت شارژ هوشمند هنگام وصل شدن یک دستگاه به صورت شبانه از شارژ بیش از حد جلوگیری می کند. این کار را با کند کردن خودکار روند شارژ قبل از رسیدن به 100٪ ، انجام می دهد. حالت شارژ هوشمند باید اطمینان حاصل کند که روند پیری باتری کند می شود و عمر باتری طولانی می شود.

این به روزرسانی همچنین پچ امنیتی مه 2020 را به سری Mate 9 ارائه می دهد، بنابراین از آسیب پذیری محافظت می کند.

سری Mate 9 شامل Mate 9 ، Mate 9 Pro ، Mate 9 Porsche Design و Mate 9 Lite است. سه گوشی اول از پردازنده Kirin 960 بهره می برند در حالی که نسخه Lite (به عنوان Honor 6X و Huawei GR5 2017 در دیگر بازارها فروخته می شود) در برخی از بازارها دارای تراشه Kirin 665 است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که این می تواند مقدمه ای برای ارایه آپدیت های طولانی تر و امیدوارانه اگر به آن نگاه کنیم، با رابط کاربری جدید باشد؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم