گیم فا/ Red Dead Redemption 2 یکی از آن عناوینی است که می‌توانید روزها و ساعت‌ها به تجربه‌ی بخش داستانی آن بپردازید و باز هم محتوای جدیدی برای کشف کردن وجود داشته باشد. البته بخش تک‌نفره‌ی این بازی دقیقا چیزی نیست که شرکت راکستار (Rockstar) برای این بازی طراحی کرده‌ بود، چرا که بخشی از محتوای این بازی پیش از عرضه و به “دلایل متعددی” حذف شده است. همراه گیمفا باشید.

تجربه‌ی جدیدترین ساخته‌ی راکستار، بسته به سبک بازی شما چیزی در حدود ۵۰ تا ۲۰۰ ساعت زمان می‌برد. در کنار محتوای عظیم بخش داستانی، باید کیفیت بالای بازی را هم لحاظ کرد که هر بازی‌بازی را وادار می‌کند تا این بازی را به صورت تمام و کمال تجربه کند. عنوانی که در مقام یکی از بهترین بازی‌های تک‌نفره‌ی تمام دوران و یکی از جاه‌طلبانه‌ترین ‌آن‌ها ایستاده است. البته این همه‌ی ماجرا نیست و Red Dead Redemption 2 حتی بیش از این جاه‌طلبانه بوده است.

در جریان توسعه‌ی پروژه‌هایی به بزرگی Red Dead Redemption 2، حذف محتوای داستانی اتفاق چندان عجیبی نیست. در گذشته، این شرکت اعلام کرده بود که بیش از پنج ساعت از محتوای این بازی به‌صورت کامل و به “دلایل متعددی” حذف شده است.

در همین راستا راجر کلارک (Roger Clark)، صداپیشه‌ی معروف شخصیت آرتور مورگان جزییات بیشتری از محتوای حذف شده Red Dead Redemption 2 را منتشر کرد. کلارک به ماموریتی اشاره کرد که آرتور، رییس او داچ و یک قطار در آن حضور دارند، اشاره کرد و این جفت مجبوب، با عده‌ای از جایزه‌بگیر‌ها ملاقات می‌کنند. البته این ماموریتی هیچگاه به نسخه‌ی نهایی بازی نرسید.

علاوه بر این برایان دیویس (Byron Davis)، صداپیشه‌ی شخصیت داچ از ناراحتی خود در قبال حذف این ماموریت گفت:

ما مدت زمان زیادی را صرف آن کردیم. [آن ماموریت] قرار بود تا …

اوه! من واقعا ناراحت هستم که آن حذف شد.


برایان دیویس در ادامه از حجم بالای محتوای حذف شده سخن گفت:

مقدار چیز‌های خوبی که آن‌ها حذف کردند …

خب، این اطلاعات خیلی زیادی است!


متاسفانه، احتمالا هیچ وقت این ماموریت یا هیچ محتوای اضافه‌ای برای بخش تک‌نفره Red Dead Redemption 2 شاهد نخواهیم بود. با وجود پشتیبانی راکستار از Red Dead Online، این شرکت تاکنون هیچ بسته الحاقی را برای بخش داستانی این بازی عرضه نکرده است و ظاهرا که در آینده هم این رویه تغییر نخواهد کرد.

بازی Red Dead Redemption 2 هم‌اکنون برروی پلی‌استیشن۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و استادیا در دسترس است. هنوز هیچ اطلاعاتی از سوی سازندگان مبنی بر عرضه‌ی این بازی برروی کنسول‌های نسل نهمی منتشر نشده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم