شهر سخت افزار/ امروز شیائومی نسخه ارزان‌تری از دستبند هوشمند Mi Band 5 معرفی کرد. نسخه جدید Mi Smart Band 4C نام دارد و با قیمت کمتر، امکان پایش بی وقفه ضربان قلب را فراهم می‌کند. در ادامه این نوشتار به معرفی، مشخصات، قیمت و دوام باتری دستبند هوشمند Mi Smart Band 4C شیائومی می‌پردازیم.

به ادعای شیائومی باتری دستبند هوشمند Mi Smart Band 4C دو هفته دوام می‌آورد. این دستبند به صفحه نمایش 1.08 اینچی مجهز است و با بهره‌مندی از حسگر سنجش ضربان قلب، قادر به ثبت 24 ساعته عملکرد قلب کاربر است.

در حال حاضر Mi Smart Band 4C تنها در بازار مالزی با قیمت معادل 21 یورو در دسترس است. بنابراین با یک دستبند هوشمند ارزان قیمت دارای سنسور ضربان قلب روبرو هستیم.

این دستبند از یک صفحه نمایش 1.08 اینچی TFT لمسی با وضوح تصویر 128x220 پیکسل بهره می‌برد که شدت روشنایی آن به 200 نیت می‌رسد. دوام باتری دو هفته‌ای حاصل به‌کارگیری یک باتری داخلی با ظرفیت 130 میلی آمپر ساعت است که ظرف 2 ساعت از طریق درگاه USB تعبیه شده بر روی خود دستبند به طور کامل شارژ می‌شود.

دستبند هوشمند Mi Smart Band 4C قادر به ثبت 5 نوع فعالیت ورزشی مختلف شامل دویدن، تمرینات کششی، دوچرخه سواری، تردمیل و راه رفتن سریع است. همچنین این دستبند قادر به پایش خواب، تعداد گام‌های کاربر، مسافت طی شده و کالری مصرف شده است. در صورتی که برای مدت طولانی کاربر بدون تحرک بماند، این دستبند به او هشدار می‌دهد.

با متصل کردن دستبند هوشمند Mi Smart Band 4C به گوشی از طریق بلوتوث 5، می توان در کنار دریافت اعلان‌ها و تماس‌های ورودی، پخش موسیقی را هم از طریق آن کنترل کرد. وزن دستبند هوشمند Mi Smart Band 4C شیائومی تنها 13 گرم است و قادر به تحمل آب تا عمق 50 متری (فشار 5 اتمسفر) است.

با توجه به قیمت و ویژگی‌هایی که این دستبند دارد، انتظار می‌رود شیائومی به زودی آن را روانه بازارهای جهانی کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم