زومیت/ با اینکه هنوز سرفیس دوئو به بازار عرضه نشده است، ظاهرا مایکروسافت برنامه‌های طراحی و توسعه‌ی نسخه‌ی دوم را در دستورکار دارد.

مایکروسافت سرفیس دوئو گوشی هوشمند اندرویدی ردموندی‌ها به‌شمار می‌رود که با هدف ورود این شرکت به دنیای گوشی‌های تاشدنی معرفی شده است. هنوز از این گوشی در بازارها خبری نیست؛ اما افشاگری‌های جدیدی ادعا می‌کنند برنامه‌ی توسعه‌ی نسخه‌ی دوم سرفیس دوئو در دستورکار شرکت قرار دارد.

رسانه‌های دنیای فناوری می‌‌گویند محصولی به‌نام Surface Duo V2 در برنامه‌های تحقیق و توسعه‌ی مایکروسافت جای دارد. آن‌ها منابع خبری خود را بسیار نزدیک به مایکروسافت ادعا می‌کنند. درنهایت، تنها همین نام و احتمال توسعه‌ی گوشی جدید در اخبار دیده می‌شود و هنوز اطلاعات تکمیلی در دست نیست.

نسخه‌ی اصلی سرفیس دوئو که سال گذشته در معرض دید رسانه‌ها قرار گرفت، توجه بسیاری از کاربران و کارشناسان را به خود جلب کرد. فرم‌فاکتور خاص گوشی تاشدنی مایکروسافت که دو نمایشگرش را روی یکدیگر قرار می‌دهد، در ترکیب با لولاهای منحصربه‌فرد میانی دوئو را به محصولی جذاب تبدیل می‌کند. ردموندی‌ها از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ در گوشی اندرویدی خود استفاده می‌کنند که نشان‌دهنده‌ی عملکردی نزدیک به پرچم‌داران در گوشی تاشدنی خواهد بود.

اگر توسعه‌ی نسخه‌ی دوم سرفیس دوئو در مایکروسافت در حال انجام باشد، حداقل می‌توان استفاده از پردازنده‌ی جدیدتر را در آن پیش‌بینی کرد. احتمالا پشتیبانی از فناوری پرطرفدار 5G نیز به V2 افزوده می‌شود. برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند شاید در نسخه‌ی دوم، استفاده از دو نمایشگر مجزا را شاهد نباشیم و مایکروسافت گوشی را با یک نمایشگر تاشو معرفی کند. به‌هرحال، فناوری نمایشگرهای تاشدنی اکنون در وضعیت مناسب و بالغی قرار دارد و ردموندی‌ها نیز تأکید زیادی روی ادامه‌ی استفاده از دو نمایشگر در یک گوشی نمی‌کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم