دیجی کالا/ اخیرا گزارش‌های متعددی در مورد حذف شارژر و ایرپاد سیمی از جعبه خانواده آیفون ۱۲ منتشر شده است. در همین رابطه، شب گذشته یکی از افشاگران تصویر رندر آیفون ۱۲ را منتشر کرده است.

به گفته این افشاگر، اطلاعات مربوط به این تصویر از جانب یک «منبع قابل اعتماد» به دست آمده است. به نظر می‌رسد در این جعبه به غیر از خود آیفون ۱۲، کابل تبدیل لایتنینگ به USB-C، دفترچه راهنما و استیکرهای اپل قرار می‌گیرد. البته در مورد این تصویر فعلا باید با شک و تردید اظهارنظر کنیم. با این وجود، چند منبع معتبر خبر حذف شارژر و ایرپاد سیمی از جعبه نسل جدید آیفون‌ها را منتشر کرده‌اند.

به‌عنوان مثال می‌توانیم به مینگ-چی کو اشاره کنیم که مشهورترین تحلیلگر محصولات اپل محسوب می‌شود. او مدتی قبل اعلام کرد آیفون ۱۲ با قیمت مشابه آیفون ۱۱ روانه‌ی بازار می‌شود و حذف شارژر و ایرپاد سیمی بخشی از افزایش هزینه‌های مربوط به قطعات ۵G را جبران می‌کند.

علاوه بر موضوع منفعت اقتصادی، اپل بدون شک بحث مزایای زیست‌محیطی را به‌عنوان دلیل اصلی این تصمیم مطرح خواهد کرد. زیرا با این کار تعداد کمتری از شارژرها و ایرپادهای سیمی روانه‌ی سطل‌های زباله خواهند شد.

به نظر می‌رسد اپل این تصور را دارد که اکثریت خریداران آیفون ۱۲ یک شارژر اضافی در خانه دارند و قرار دادن کابل لایتنینگ هم برای افرادی است که بعد از خرید نخستین آیفون خود، نیازی به خریدن کابل مختص آن نداشته باشند. شما در مورد این تصمیم اپل چه فکر می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم