ترنجی/ هواوی Harmony OS 2.0 را شهریور معرفی خواهد کرد.

هواوی پس از تحریم در سال گذشته توسط دولت ایالات متحده، گامی اساسی در جهت کاهش اعتماد به سایر شرکتها برداشته و سیستم عامل خود را با نام HarmonyOS به ما نشان داد. در حقیقت ۱۱ ماه پیش بود که سیستم عامل هارمونی هواوی (Huawei Harmony OS) رسما معرفی شد. اکنون، طبق گزارش جدید می شنویم که هواوی Harmony OS 2.0 را شهریور معرفی خواهد کرد.

با معرفی HarmonyOS (با نام مستعار HongMeng OS) این سیستم عامل به چندین نوع مختلف دستگاه اختصاص داده شده است اما ما دستگاه های زیادی را با این سیستم عامل ندیدیم. به نظر می رسد که نسخه آینده قصد دارد آن را یک قدم به جلو ببرد و مطابق نقشه راه قبلی که توسط این شرکت به اشتراک گذاشته شده است بر روی رایانه ها، ساعت های هوشمند و حتی اتومبیل ها اجرا شود.

چند ماه پیش، گزارش شد که هواوی همه با محصولات دارای پردازنده های HiSilicon Kunpeng خود این شرکت وارد بازار رایانه شخصی می شود. همچنین گزارش شده است که رایانه های شخصی هواوی HarmonyOS 2.0 را اجرا می کنند.به تازگی، هواوی تعدادی از برنامه های علامت تجاری را برای نام هایی مانند HarmonyOS ، HarmonyOS Connected ، HarmonyOS Linked و موارد دیگر ثبت شده است. این بیشتر نشان می دهد که شرکت در حال گسترش توانایی و سازگاری دستگاه خود است.

هواوی سیستم عامل HarmonyOS خود را به عنوان “یک سیستم عامل واحد برای همه محصولات خود” ترویج کرده است. به منظور برقراری ارتباط علنی بدون توجه به دستگاه، مهندسی شده است و هواوی با استفاده از سیستم میکروکرن می گوید HarmonyOS امن است. همچنین هوشمندانه سازگار است و در اندازه های مختلف صفحه نمایش درست مانند وب سایت های سازگار با موبایل به درستی نمایش داده می شود.

اگرچه این گزارش ادعا می کند که HarmonyOS 2.0 می تواند در ماه سپتامبر امسال اعلام شود، اما هیچ زمان بندی در مورد محصولاتی که از این سیستم عامل استفاده می شود در بازار موجود نیست.

انتظار می رفت که HarmonyOS سیستم عامل اندروید را در تلفن های هوشمند Huawei و Honor جایگزین کند. تقریباً یک سال است که هواوی سیستم عامل خود را معرفی کرده است و ما هنوز محصول جدی با آن ندیده ایم.

منتظر سیستم عامل Harmony OS 2.0 هستید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم