ترنجی/ فروش تلفن های همراه از چند سال گذشته رو به افزایش بوده است، اگرچه ممکن است امسال به دلیل COVID-19 شاهد کاهش باشد. دلیل افزایش تقاضا، ویژگی ها و فناوری های جدیدی است که سازندگان تلفن در فواصل منظم معرفی می کنند. در این بین چندین دوربینه بودن دستگاه بسیار ترند شده است. به همین دلیل شاهد پیش بینی فروش ۵ میلیارد حسگر تصویر دوربین موبایل در سال ۲۰۲۰ هستیم. این یعنی سود بزرگ برای فروشندگان این حسگرهای تصویر که سونی، سامسونگ و امنی ویژن نام های شناخته شده بازار هستند.

تقاضا برای چندین مؤلفه از چند سال گذشته رو به افزایش بوده است و به نظر می رسد سنسورهای تصویر رشد عمده ای داشته اند. گزارشی از Counterpoint Research می گوید که تقاضا برای سنسورهای تصویر CMOS با نام CIS برای تلفن های هوشمند طی یک دهه گذشته حدود هشت برابر شده است. در سال 2019 از بازار 4.5 میلیارد واحدی عبور کرد.آقای Ethan Qi تحلیلگر ارشد معتقد است که فروش گوشی های هوشمند امسال نیز کاهش می یابد، اما احتمالاً فروش سنسور تصویر CMOS افزایش می یابند.

این به احتمال زیاد به دلیل چند دوربینه شدن دستگاه ها و سنسورهای سنجش سه‌بعدی برای تلفنهای هوشمند است که تولیدکنندگان یک هنجار ایجاد کرده اند. تقریباً تمام تلفن های هوشمند که این روزها به بازار عرضه می شوند دارای یک دوربین چندگانه بوده و اکثر آنها دارای دوربین سه گانه یا چهارگانه هستند.

موسسه Counterpoint برای هر تلفن هوشمند در سه ماهه اول سال جاری بیش از 3.5 سنسور تصویر را به طور متوسط ​​ثبت کرده است. همچنین شاهد رشد حدود 20 درصدی دوربین چهارگانه تلفنهای هوشمند رده متوسط ​​​​بود.

نظر شما درباره این همه دوربین روی موبایل های ما چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم