دیجیاتو/ گارمین قابلیت شارژ خورشیدی را به سه ساعت هوشمند محبوب این شرکت یعنی Fenix 6، Instinct و Tactix Delta اضافه کرد. قابلیت شارژ خورشیدی شارژدهی این سه محصول را افزایش می‌دهد.

ساعت‌های هوشمند Fenix 6 Pro Solar و Fenix 6S Pro Solar بین ۹ تا ۱۴ روز بسته به فعال بودن قابلیت‌ها شارژدهی دارند. حال گارمین می‌گوید شارژدهی این دو محصول بسته به میزان قرارگیری آن‌ها در معرض نور خورشید، به ۱۰.۵ تا ۱۶ روز افزایش یافته است.

سری جدید Fenix علاوه بر بهبود شارژدهی، قابلیت پایش ورزش‌هایی همچون دوچرخه سواری کوهستانی، موج سواری و سنگ نوردی مسقف را پیدا کرده‌اند. این دو ساعت هوشمند به غیر از موارد ذکر شده، از قابلیت‌های مشابه با Fenix 6 و 6S Pro برخوردارند که از جمله آن‌ها می‌توان به وای فای داخلی، GPS، قابلیت پایش خواب و NFC اشاره کرد. Fenix 6S با شروع قیمت ۸۵۰ دلار در یک مدل با کیس ۴۷ میلیمتری و Fenix 6 Pro Solar با شروع قیمت ۹۴۹ دلار به بازار عرضه شده است.

سری Instinct نیز آپدیت شده و حالا دو عضو Surf و Tactical Solar Editions به آن اضافه شده‌اند. این دو ساعت هوشمند از قابلیت‌های کمتری برخوردار هستند، اما شارژدهی آن‌ها با یکبار شارژ حداکثر ۵۰ روز اعلام شده است.

مدل Surf تا عمق ۱۰۰ متری ضدآب بوده و از قابلیت‌های مخصوص ورزش موج سواری مثل ارائه داده‌های آماری از جزر و مد برخوردار است. مدل Tactical Solar Editions با دوربین‌های دید در شب سازگار بوده و قابلیت Stealth را ارائه می‌کند که پس از فعال شدن تمامی قابلیت‌های ردیابی موقعیت مکانی ساعت را غیرفعال می‌کند. مدل Instinct با شروع قیمت ۳۹۹ دلار به بازار عرضه شده است.

ساعت هوشمند جان سخت Tactix Delta Solar Edition نیز با بهره مندی از استاندارد نظامی MIL-STD-810، سازگاری با دوربین دید در شب و حداکثر ۲۴ روز شارژدهی، با شروع قیمت ۱۰۹۹ دلار به بازار عرضه شده است. یکی از قابلیت‌های جالب این مدل، برخورداری از کلید قطع اضطراری است که با فشردن آن تمامی اطلاعات حافظه ساعت پاک می‌شوند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم