ترنجی/ به نظر می رسد نوآوری در طراحی های تمام صفحه و ثبت اختراع در آنها سرگرمی جدیدی برای شیائومی است. جدیدترین حق اختراع شیائومی طراحی برای یک گوشی با دو نمایشگر خمیده عجیب اما جالب را نشان می دهد. همچنین، یک دوربین تکی وجود دارد که درون یک حلقه دیده می شود.

حق اختراعی که برای اولین بار توسط LetsGoDigital مشاهده شد، امروز در CNIPA چین منتشر شده است. با این حال به نظر می رسد شیائومی در 19 ژانویه امسال درخواست ثبت اختراع را داده است.

جالب اینجاست که این حق ثبت اختراع نیز شامل رندرهای رنگی است. به غیر از نقشه های سیاه و سفید که در مجموع آن را به 38 حالت تصویر می کند. در مورد خود دستگاه صحبت می کنیم، صفحه نمایش تمام صفحه به دور گوشی شبیه به Mi Mix Alpha پیچیده می شود.

نمایشگر دقیقاً به کل قسمت بدنه عقب نمی پیچد. در جلو صفحه نمایش لبه به لبه فقط برای پوشاندن نیمه پایینی قسمت پشتی خودنمایی می کند و هر دو طرف نمایشگر طراحی بدونه دکمه را به ما نشان می دهد.

درگاه USB-C و دریچه های دوتایی وجود دارد که می تواند برای میکروفون و بلندگو اولیه یا یک رابط استریو دوتایی در پایین باشد. با این حال، به نظر می رسد که روی لبه بالایی یک مکانیزم بزرگ برای دوربین سلفی پاپ آپ و یک میکروفون ثانویه است.

با توجه به وجود صفحه نمایش دوم، ما گمان می کنیم شیائومی می تواند دوربین جلو را کاملاً از بین ببرد و به کاربران اجازه می دهد با جابجایی به صفحه دوم، از دوربین عقب سلفی بگیرند. این بدان معنی است که برش بالای نیز می تواند یک دکمه روشن / خاموش باشد اما هنوز درباره آن اطمینان نداریم.

درباره دوربین دو طرح وجود دارد، یکی با قاب مشکی و دیگری شفاف مانند Mi 8 Explorer Edition که در سال 2018 دیده ایم. این دوربین همچنین دارای یک حلقه متمرکز است که در اطراف دوربین شبیه به نمونه موجود در سری Mate 30 است.

با این حال، یکی از طرح ها دوربین را نشان می دهد ، همراه با حلقه بیرون زده از قاب به بیرون. این فقط می تواند به معنای دو چیز باشد – یک طراحی جداگانه یا بزرگنمایی فیزیکی مانند نمونه های موجود در دوربین های دیجیتال.

طراحی شفاف همچنین جزئیاتی از قبیل AI Super Camera ، دوربین زوم 108 مگاپیکسلی ، MIUI و داشتن مودم 5G IVY650 در داخل را نشان می دهد. شیائومی اخیراً در حال ثبت اختراع بسیاری از طرح ها است اما همه آن ها محقق نمی شوند.

نظر شما درباره این حق اختراع شیائومی چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم