ویجیاتو/ آلبرت پنلو، مدیر ارشد سابق بازاریابی کنسول‌های ایکس‌باکس در صحبت‌های اخیرش اعلام کرده تصور نمی‌کند در نسل نهم شاهد عرضه کنسول های میان نسلی باشیم.

آلبرت پنلو چندی قبل بعد از 18 سال فعالیت در مایکروسافت و برند ایکس‌باکس، نهایتا از این کمپانی جدا شد. اما صحبت‌های جالب و شنیدنی او طی ماه‌های اخیر باعث شده بازیکنان پنلو را فراموش نکنند. هنگامی که در ResetERA از او در مورد احتمال عرضه پلی استیشن 5 پرو و ایکس باکس سری ایکس ایکس پرسیده شد، پاسخ داد عرضه چنین کنسول‌هایی منطقی نیست و ادامه داد:

پلی استیشن 4 پرو و ایکس باکس وان ایکس به دنبال یک ضرورت روانه بازار شدند. طی سال‌های اخیر کیفیت 4K و قابلیت HDR به فراگیر شدند، اما پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کردند؛ در نتیجه عرضه کنسول های میان نسلی اجتناب‌ناپذیر بود. اما کیفیت 8K در حال حاضر یک فناوری نو پا محسوب می‌شود و تصور نمی‌کنم سه سال دیگر فراگیر شود. به همین خاطر نسل بعد نیازی به کنسول‌های تقویت شده ندارد.

همچنین باید به بعد اقتصادی ماجرا هم نگاه کرد. ساخت کنسول‌هایی قوی‌تر با توجه به قیمت تمام شده پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس- منطقی نیست.

پنلو در ادامه صحبت‌های خود به این موضوع اشاره می‌کند که کوچک‌تر و قدرتمندتر کردن کنسول‌ها نیازمند صرف هزینه زیادی است و با توجه به شرایط اقتصادی موجود سونی و مایکروسافت دست به انجام چنین کاری نخواهند زد. در نظر داشته باشید این صحبت‌ها صرفا نظر یک فعال دنیای بازی‌های ویدیویی است و ربط چندانی به تصمیمات آینده برند پلی استیشن و ایکس باکس ندارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم