شهر سخت افزار/ این روزها شاهد انتشار اطلاعات مختلفی از پرچمداران گلکسی نوت 20 سامسونگ هستیم، حتی اخیراً تصاویر رسمی از این محصول منتشر شده که طراحی نهایی آن را به نمایش می‌گذارد. تا این لحظه اطلاعات رسمی از نحوه قیمت‌گذاری پرچمداران سری نوت 20 منتشر نشده است، اما به تازگی یک منبع خبری مدعی شده که سامسونگ قصد دارد تا سری نوت 20 را با قیمت پایین‌تری نسبت به نسخه نوت 10 عرضه کند.

در سال‌های اخیر به طور معمول شاهد افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند به خصوص نسخه‌های رده بالا و پرچمدار بودیم، اما به نظر می‌رسد که سامسونگ برای سری نوت 20 روند متفاوتی را در نظر دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی یک نشریه کره‌ای، به دلیل کاهش درخواست کاربران برای خرید گوشی‌های گران قیمت در روزهای کرونایی سامسونگ تصمیم گرفته تا پرچمداران گلکسی نوت 20 را با قیمت پایین‌تری به نسبت نسل قبل به بازار عرضه کند.

این منبع کره‌ای معتقد است که نسخه پایه پرچمدار گلکسی نوت 20 با قیمت 999 دلار به بازار عرضه خواهد شد در حالی که گوشی گلکسی نوت 10 در روزهای ابتدایی با قیمت 1040 دلار در بازار جهانی عرضه شده بود. همچنین این نشریه مدعی شده است که سامسونگ برای نسخه ویژه نوت 20 اولترا برچسب قیمت 1200 دلاری را در نظر گرفته است.

شاید در وهله اول کاهش قیمت 40 دلاری نوت 20 نسبت به نسل قبل موضوع چندان بزرگی به نظر نرسد، اما در نظر داشته باشید که در سال‌های اخیر فقط شاهد افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند بودیم و کاهش قیمت این پرچمدار کمی عجیب به نظر می‌رسد.

البته باید در نظر داشته باشید که گزارش مربوط به قیمت نوت 20 در بازار کشور کره جنوبی می‌شود و این امکان وجود دارد که سامسونگ برای بازار بین‌المللی سیاست متفاوتی را در پیش بگیرد. از طرفی این گزارش‌ها هیچ جنبه رسمی ندارد و در به عنوان شایعه در نظر گرفته می‌شود. در نهایت برای کسب اطلاعات رسمی در خصوص قیمت پرچمداران گلکسی نوت 20 باید تا رویداد گلکسی آنپکد منتظر بمانیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم