کلیک/ اپلیکیشن کودک یوتیوب یکی از سرویس‌های جذاب شبکه اجتماعی یوتیوب است که از طریق آن می‌توان به سرویس‌های مخصوص کودک یوتیوب دسترسی داشت.

با ارائه اپلیکیشن کودک یوتیوب؛ از این پس کودکان می‌توانند ویدیوهای مخصوص و مناسب خود را از طریق Fire TV آمازون تماشا کنند. این اپلیکیشن که در حال حاضر فقط روی Fire Tv در دسترس مخاطبان است، تنها یک سال بعد از در دسترس قرار گرفتن دوباره اپلیکیشن عادی شبکه اجتماعی یوتیوب روی FireTV ارائه شده است. قبل از بازگشت مجدد این اپلیکیشن درگیری‌ها و مشاجرات زیادی بین دو شرکت یعنی یوتیوب و آمازون برای قرار گرفتن این اپلیکیشن روی Fire Tv ایجاد شده بود.

سرویس کودک شبکه اجتماعی یوتیوب سرویسی است که از طریق آن والدین می‌توانند با خیال راحت به کودک اجازه تماشای فیلم‌های گوناگون را بدهند. این سرویس دارای تنظیمات مختلفی است که می‌تواند کنترل والدین بر فعالیت‌های کودک از طریق این سرویس را افزایش دهد. برای مثال کاربران می‌توانند فهرست کانال‌ها و یا فیلم‌هایی که فرزندشان اجازه دسترسی و مشاهده آن‌ها را دارد تنظیم کنند. به عقیده بسیاری از کارشناسان ارائه این سرویس و اپلیکیشن از یوتیوب برای ارائه محتوای مناسب کودکان بسیار ارزشمند و مهم است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم