شهر سخت افزار/ در سال‌های اخیر شاهد عرضه نسخه‌های مختلفی از سیستم عامل موبایلی اندروید بودیم اما قابلیت‌های جدید آن چندان شگفت‌انگیز و چشم‌گیر نبودند، اما داستان برای اندرویدی 11 کمی متفاوت است. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی تسترهای نسخه 11 اندرویدی، گوگل در این نسخه قابلیت جدیدی را اضافه کرده که پس از سقوط و ضربه خورد صفحه نمایش گوشی از کاربر نظرسنجی می‌کند.

در روزهای گذشته نسخه آزمایشی دوم سیستم عامل اندروید 11 در اختیار تسترها و توسعه دهندگان قرار گرفت. بر اساس اطلاعات منتشر شده، گوگل در بتا دوم اندروید 11 یک برنامه ویژه با اسم Device Drop Monitor اضافه کرده است که با استفاده از سنسور شتاب سنج سقوط و ضربه خوردن گوشی را تشخیص می‌دهد.

به گفته تسترهای بتا دوم اندروید 11، این برنامه پس از سقوط گوشی هوشمند در صورتی که دستگاه سالم باشد، پس از روشن شدن فعال شده و در خصوص ارتفاعی که گوشی از سقوط کرده و جنس سطحی که با آن برخورد کرده از کاربر سوال می‌پرسد، حتی این برنامه از شما می‌خواهد تا مشخص کنید که گوشی شما در قاب محافظ قرار داشته و یا بدون قاب از دستان شما سقوط کرده است.

در انتها برنامه بابت شرکت در نظرسنجی از شما تشکر می‌کند و با نمایش پیامی اعلام می‌کند که شرکت در این نظرسنجی تاثیر مستقیمی بر روی تولید نسخه بعدی گوشی هوشمند گوگل پیکسل دارد. در واقع گوگل از این قابلیت برای جمع آوری اطلاعات از کاربران با هدف بهبود طراحی گوگل پیکسل استفاده می‌کند. این نظرسنجی تنها یک‌بار برای کاربران نمایش داده می‌شود و پس از سقوط‌های بعدی ظاهر نمی‌شود.

در حال حاضر اطلاعات زیادی در خصوص این قابلیت منتشر نشده است، اما به نظر می‌رسد که گوگل این قابلیت را صرفا به صورت آزمایشی در بتا دوم اندروید 11 قرار داده و به احتمال بسیار زیاد از نسخه نهایی اندروید 11 حذف خواهد شد. برنامه Device Drop Monitor به صورت جداگانه قابل دانلود نیست و صرفا در اختیار برخی از تسترهای بتا دوم اندروید 9 قرار گرفته است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم