سخت افزار/ برای آنکه در یک مسابقه عکاسی مانند Pulitzer برنده شوید، نیاز به یک گوشی 1000 دلاری ندارید. البته عکسی درباره آن صحبت می‌کنیم تا امروز هیچ جایزه‌ای کسب نکرده است، اما مطمئناً دیدن آن و زیبایی‌هایش شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد، به خصوص زمانیکه بدانید این تصویر با یکی از ارزان ترین گوشی های سال 2020 ثبت شده است.

برای آنکه زاویه دید بهتری داشته باشد و مزرعه آفتابگردان به قشنگی در کادرش قرار بگیرد، از یک نردبان کمی بالا رفته است. او سپس 10 عکس متوالی با نوردهی‌های متفاوت ثبت کرده است تا زیبایی راه شیری را به این شکل خیره کننده به ثبت برساند. گوشی برای 30 ثانیه نوردهی با IOS 3200 تنظیم شده بود و این عکس با دوربین اصلی گوشی که گشادگی دیافراگم آن f/1.9 است به ثبت رسید. سپس تصویر دیگری به ثبت رسید تا گل‌های افتابگردان به روشنی آن چیزی باشد که شما در تصویر مشاهده می‌کنید. در نهایت تمامی آن شات‌ها با یکدیگر ترکیب شدند و نتیجه آن تصویر خیره کننده‌ای شد که در عکس قابل مشاهده است.

برای ما این عکس به همان اندازه که زیبا بوده، به همان اندازه ایجاد انگیزه کرده است تا زمانیکه در آینده قصد ثبت یک عکس را داریم، کمی بیشتر از تنها فشردن یک کلید حوصله به خرج دهیم. شما هم مانند ما تحت تأثیر زیبایی این عکس قرار گرفته‌اید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم