ترنجی/ کاربران می خواهند تلفن های هوشمند با طراحی به روز و ویژگی های قدرتمند داشته باشند. اگر سازندگان قطعات می توانند قطعاتی مانند پردازنده و حافظه را تهیه کنند، ما نمی توانیم درباره باتری های چیز مشابهی را بگوییم. آن ها ولی برای افزایش سرعت شارژ تلاش می کنند. امروز خبر می رسد که شارژر ۱۲۰ وات ریلمی UltraDart در راه است و این فناوری می تواند شارژ ۳۰ درصد باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری تنها در ۳ دقیقه انجام دهد.

همانطور که گفته شد، سازندگان تلفن های هوشمند نمی توانند باتری های خیلی بزرگ را درون گوشی قرار دهند. بنابراین، آنها چه کاری انجام می دهند؟ درست است، آنها در حال توسعه فناوری های شارژ سریع هستند تا به نوعی زمان لازم برای شارژ باتری را کوتاه کنند. به همین دلیل ما در آستانه شارژ سریع ۱۰۰ وات قرار داریم.

عصر دیروز شو چی، معاون Realme گفت که شارژ سریع ۱۰۰ وات کمی آهسته است. بسیاری از کاربران فکر می کنند که وی منظورش این است که سرعت شارژ سریع ریلمی از ۱۰۰ وات فراتر رود. این فناوری “Ultra Dart” نام دارد. همانطور که گفته شد، حتی می تواند به سرعت شارژ حداکثر ۱۲۰ وات یا (12V/10A) برسد. فناوری شارژ سریع Ultra Dart بسیار کارآمد است و برای شارژ کردن یک سوم باتری 4000 میلی آمپری تنها سه دقیقه زمان می برد.

شایان ذکر است که یکی از وبلاگ نویسان Weibo گفت که قدرت شارژ سریع Realme به 120W رسیده است. این در حال حاضر بالاترین گزینه شارژ سریع صنعت است. بنابراین هنگامی که تلفن هوشمند Realme وجود دارد که از چنین گزینه ای پشتیبانی می کند، سریعترین گوشی شارژ در بازار خواهد بود.

در حال حاضر، قدرت شارژ سریع سیمی تلفن های هوشمند به طور مداوم در حال به روز رسانی است. در همین راستا، Realme X50 Pro و Realme X50 Pro Player Edition با شارژ سریع سریع ۶۵ وات به صورت تجاری تولید انبوه شده اند.

با این حال، اولین گوشی که از شارژ حداکثر ۹۰ وات پشتیبانی می کند گوشی گیمنیگ لنوو است که به زودی معرفی می شود. البته که 100W نیست اما بسیار نزدیک است. همچنین باید از فناوری شیائومی به یاد بیاوریم که از شارژ سریع 100W پشتیبانی می کند. این نیز در راه است.

به طور خلاصه، پیش بینی می شود صنعت گوشی های هوشمند در نیمه دوم امسال وارد عصر شارژ سریع 100 وات شود. بنابراین طبیعی است که حدس بزنید شارژ سریع با قدرت 100W در نیمه اول سال آینده ممکن است به استانداردی برای تلفن های پرچمدار تبدیل شود. با وجود چنین پشتیبانی شارژ سریع با قدرت بالا، انتظار می رود باتری با ظرفیت بزرگ طی 30 یا حتی 20 دقیقه شارژ شود. و اگرچه مشکل باتری های بزرگ را حل نمی کند، چنین فناوری هایی بسیاری از مشکلات را برطرف می کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم