ترنجی/ چهارماه پیش بود که سونی اکسپریا ۱ مارک ۲ (Xperia 1 II) با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری رسما معرفی شد. این حجم باتری هر چند که در بازار این روزها خیلی درخشان نیست اما نسبت به باتری ۳۳۰۰ میلی آمپری اکسپریا ۱ حدود ۲۱٪ افزایش حجم دارد. امروز عمر باتری اکسپریا ۱ مارک ۲ مشخص شده است. با توجه به افزایش حجم شاهد افزایش عمر باتری هم هستیم اما خب هنوز عملکرد درخشانی ثبت نشده است.

اعدادی که در تست عمر باتری اکسپریا ۱ مارک ۲ ثبت شده بهتر از آن است که در نسل قبلی آن دیدیم، البته تفاوت چندانی ندارد. ما ۱۰ ساعت وبگردی را از طریق Wi-Fi داشتیم که از Xperia 1 بهتر است و و پخش ویدیوی آفلاین هم یک ساعت و نیم افزایش داشته است. هیچ نتیجه ای مطابق با استانداردهای امروزی عالی نیست، به ویژه هنگامی که صفحه نمایش 60Hz را ارایه می دهید، اما ما از پیشرفت نسبت به نسل قبل خوشحالیم.ما همچنین افزایش استقامت در تماس صوتی به اندازه قابل توجهی را اندازه گیری کردیم. اکسپریا ۱ مارک ۲ در این تست ۳۱ ساعت دوام آورد در مقایسه با نتیجه 25 ساعت نسل قبلی بهتر است. عملکرد باتری در حالت آماده به کار مطابق با استانداردهای روز نبود و با اضافه کردن همه چیز Xperia 1 II رتبه استقامت کلی ۸۳ ساعت را به دست آورد.

اکسپریا ۱ مارک ۲ قدرت شارژر تا ۲۱ وات پشتیبانی می کند اما با یک شارژر ۱۸ وات در جعبه ارایه می شود. از این رو قابل درک است که سریعترین سرعت شارژ را ندارد. ما مدت زمان 1:51 ساعت را برای شارژ این باتری از ۰ تا ۱۰۰ به صورت یکنواخت ثبت کرده ایم. رقبای بهتر در زمینه این کار را در حدود یک ساعت انجام می دهند، بهترین آن ها زیر ۴۰ دقیقه است.

همچنین در مدت زمان نیم ساعت به 46٪ شارژ رسیدیم، کمابیش مانند تلفن های دیگر با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری و شارژ ۱۸ وات است. با داشتن آداپتور PD از دیگر برندها که قادر استفاده از حداکثر توان ۶۵ وات است و با این شارژر ما 53٪ را در نیم ساعت و 1:44 ساعت برای شارژ کامل اندازه گیری کردیم. این یک پیشرفت جزئی محسوب می شود، بنابراین عدم وجود آداپتور 21W در جعبه اکسپریا 1 II موضوع مهمی نیست.

اکسپریا ۱ مارک ۲ از شارژ بی سیم نیز پشتیبانی می کند، ویژگی که به دلایلی از اکسپریا 1 حذف شده است. این دستگاه تا توان ۱۱ وات به صورت بی سیم شارژ می شود.


طبق معمول ، Xperia 1 II از ویژگی مراقبت باتری سونی یا Battery Care بهره می برد. این با هدف به حداقل رساندن مدت زمانی که باتری شما در وضعیت بیش از 90٪ در حالت شارژ شدن سپری می کند، طراحی شده است. این وضعیت می تواند در طولانی مدت برای سلامتی آن مضر باشد. این کار را با یادگیری عادت های شارژ خود انجام می دهد.

این کار با شارژ یک شبه و روال روزانه به خوبی تثبیت می شود. بدیهی است، اگرچه می توانید خودتان یک بازه زمانی سفارشی تنظیم کنید. تحقیقات سونی می گوید که به لطف این فناوری، مدت زمان مورد نیاز برای تخریب 80٪ باتری اکسپریا 1 II نسبت به ظرفیت اصلی دو برابر بیشتر طول خواهد کشید.


ویژگی جدید امسال، به عنوان بخشی از مجموعه Game Mode عرضه شده است. در صورت فعال بودن، اگر بازی می کنید و تلفن به شارژر وصل است، در واقع باتری را شارژ نمی کند بلکه فقط مصرف برق فعلی شما را برآورده می کند. هدف این است که تولید گرما محدود شود (H.S مخفف گرمازدایی) و به نوبه خود جلوگیری از تخریب باتری را انجام می دهد.

نظر شما درباره عمر باتری اکسپریا ۱ مارک ۲ چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم